Nasıl IP adresimi değiştirebilirim?

Pemain

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. D-Smart internet kullanıyorum. Dinamik IP adresi kullanıyorum ayrıca. Bazı şeylerde gerektiğinden dolayı VPN kullanmam gerekiyor. Daha önce hiç yaşamamıştım fakat son günlerde internet hızım anormal şekilde düştü. Müşteri hizmetlerini aradığımda IP adresimin değiştiğini söyledi ve kendi düzelebilir ya da ayda 26 TL'ye statik IP adresi alabilirsiniz dedi. Dinamik IP adresimi Türkiye'ye almamın veya kendi IP adresimi geri kullanmaya başlamamın bir yolu var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Umarım açıklayı anlatabilmişimdir.

Dinamik IP kullanıyorken modemi kapatıp açtığında IP adresin değişecektir. IP adresinin değişmemesi için statik IP hizmeti alman gerekiyor.

VPN kullandığın için hızının düşmesi normal. Bağlı olduğun sunucu çok uzakta olabilir veya sunucu çok yoğun olabilir.

Öncelikle dinamik ile statiğin farkını anladığından emin olalım. Statik IP sabittir, dinamik değildir. Sende dinamik var. Bu sabit değil. Modemi kapatıp açtığında değişiyor.

Bu yüzden başlıktaki sorunun cevabı modemi kapatıp açmak.

Daha özel bir durum olduğu için statik IP'yi sana üzerine ücret isteyerek satıyorlar.
Dinamik IP adresin zaten Türkiye'dedir. Türkiye'ye aldırman gibi bir şey söz konusu değil.

Merhabalar. D-Smart internet kullanıyorum. Dinamik IP adresi kullanıyorum ayrıca. Bazı şeylerde gerektiğinden dolayı VPN kullanmam gerekiyor. Daha önce hiç yaşamamıştım fakat son günlerde internet hızım anormal şekilde düştü. Müşteri hizmetlerini aradığımda IP adresimin değiştiğini söyledi ve kendi düzelebilir ya da ayda 26 TL'ye statik IP adresi alabilirsiniz dedi. Dinamik IP adresimi Türkiye'ye almamın veya kendi IP adresimi geri kullanmaya başlamamın bir yolu var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Umarım açıklayı anlatabilmişimdir.
Eğer ki şüphelendiğiniz bir DDoS veya başka bir saldırı var ise sorgulama yapabilirsiniz TT çağrı merkezini arayarak öyle biliyorum ben.

Modemi kapatıp açtım, resetledim tekrar kurdum internet hızımda herhangi bir değişiklik olmadı.

VPN'e bağlı değilim ama tekrar deneyeyim. Geri dönüş yaparım.
Bilgisayarı ve modemi kapatıp açtım fakat değişen bir şey yok.
Altyapıdan, kablolardan kaynaklı bir şey olabilir mi?
Twitch'de yayınları 360P de bile izleyemiyorum. IP den dolayı değilse neden olabilir bir fikri olan var mı acaba?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    8,1 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı