Nasıl ISS olunur?

sanchan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Açıkçası Technopat'a sadece bu soruyu sormak için üye oldum.
Ben 3 hektar arazi içerisinde 40000 nüfuslu bir ilçede yaşıyorum. İlçede 8 Mbit leş gibi internet var ve bu fırsattan yararlanarak ben de ISS olmak için resmi adımları atmak istiyorum ancak bu konu hakkında çok bilgi bilmediğimden ve bilgisayar ile ilgili dallarla alakam olmadığı için bu soruyu sizlere de sormak istiyorum
Bütçe, altyapının nasıl işlediği vs. hakkında bilgiler verirseniz teşekkür borcum olur. Esenlik üzerinizde olsun iyi günler.

Merhaba arkadaşlar. Açıkçası Technopat'a sadece bu soruyu sormak için üye oldum.
Ben 3 hektar arazi içerisinde 40000 nüfuslu bir ilçede yaşıyorum. İlçede 8 Mbit leş gibi internet var ve bu fırsattan yararlanarak ben de ISS olmak için resmi adımları atmak istiyorum ancak bu konu hakkında çok bilgi bilmediğimden ve bilgisayar ile ilgili dallarla alakam olmadığı için bu soruyu sizlere de sormak istiyorum
Bütçe, altyapının nasıl işlediği vs. hakkında bilgiler verirseniz teşekkür borcum olur. Esenlik üzerinizde olsun iyi günler.
Paranız var mı ?

Yurtdışında bile en kötü ihtimalle 25.000 Doları bulabiliyor. Ülkemizde çok daha pahalıya geleceğini düşünüyorum. Ülkemizdeki diğer ISS'ler bile istenilen performansı veremiyorken sizin onlarla yarışmanız pek mümkün değil gibi.

Paranız var mı?

En basitinden en az 1 milyon TL'yi gözden çıkarmalısınız.

Elbette, param olmasa açmazdım konuyu ancak aklımdaki bütçe 50k$ civarı üstü biraz zor.
Yurt dışında bile en kötü ihtimalle 25.000 doları bulabiliyor. Ülkemizde çok daha pahalıya geleceğini düşünüyorum. Ülkemizdeki diğer ISS'ler bile istenilen performansı veremiyorken sizin onlarla yarışmanız pek mümkün değil gibi.

Açıkçası sadece belirli bir bölgede en iyi performansı verebilmek için yatırım yapmak istiyorum tabii de herkese 1GB'lık hız vereceğim yok ama bir 100-200Mbps arası hız sağlamam piyasada yıllarca tutunmama yetecektir.

Elbette, param olmasa açmazdım konuyu ancak aklımdaki bütçe 50k$ civarı üstü biraz zor.

Açıkçası sadece belirli bir bölgede en iyi performansı verebilmek için yatırım yapmak istiyorum tabii de herkese 1GB'lık hız vereceğim yok ama bir 100-200Mbps arası hız sağlamam piyasada yıllarca tutunmama yetecektir.
Konu troll gibi geldi. Değilse kardeşimsin.

Konu troll gibi geldi. Değilse kardeşimsin.

Yok bro troll değilim zaten bayağıdır düşünüyorum bu mevzuyu ilçede sadece TTNET altyapısı var ve 8Mbps-0, 6 Mbps veriyor konuştuğum herkes de bıkmış durumda sadece iş yeri sahipleri Superbox kullanabildiği için geri kalanlar mağara interneti kullanıyor.
Anten üzerinden kablosuz bağlantı sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için ücretli danışmanlık almalısınız forum üzerinden bulamazsınız.

Teşekkürler abi.

Yok bro troll değilim zaten bayağıdır düşünüyorum bu mevzuyu ilçede sadece TTNET altyapısı var ve 8Mbps-0, 6 Mbps veriyor konuştuğum herkes de bıkmış durumda sadece iş yeri sahipleri Superbox kullanabildiği için geri kalanlar mağara interneti kullanıyor.

Teşekkürler abi.
Altyapı ücretleri bile metre başına ciddi meblağlar iken 50.000$ bile bu iş için yetmez. Daha bunun şirketi var, çalışanı var... Kafadan 5-10 milyon TL sermayen olacak ki (bu bile hedefine göre yetersiz kalabilir, girişimine bağlı) ben bu işe gireyim diyeceksin. Neden ilk mesajımda en az 1 milyon TL demiştim, çünkü en temel şeyleri yapabilmen için gerekliydi. Ama 1 milyon TL ile yatırım yapılamaz çünkü hepsi ISS kurulumu ve işletme için gidecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle vergi mükellefi olmanız gerekiyor. Daha sonrasında BTK’ya 1 milyon TL sermaye göstermeniz ve hizmet vereceğiniz alanda ekipman bilgilendirmesi yapmanız gerekiyor. Wi-Fi yayını yapacaksanız sivil havacılıktan izin ve belgelendirme. Fiziksel bağlantı ilke hizmet verecekseniz yerel yönetimden altyapı ve kazı izni almalısınız. Bunlar en basit ve temel yapmanız gerekenler. Daha detaylı bilgiler ve izlenecek yol için danışmanlık hizmeti sağlayan firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Geri
Yukarı