Nasıl mutlu oluyorsunuz?

Hocam psikolog da aynısını söylüyor genelde.
Psikoloğun dediklerini ciddiyetle deneyip elinizden geleni yaptınız mı? Bunu yaptıktan sonra hala bir sonuç alamadıysanız başka bir psikologa görünebilirsiniz. Seçenekler tükenmez.
Çok güzel bir cevap hocam. Bu arada gerçekten insanların içini dökmeye ihtiycı varmış.
Buradaki yazılara göre herkes mutsuz. Herkesin çevresindeki insanlar kötü. Herkesin sosyal yaşamı kötü. Herkes yalnız. Bir şekilde nedense hep suç başkalarında fark ettiyseniz.

Her insanın sorunu var, bunu küçük görüyor değilim yanlış anlaşılmasın. Ancak bir çok kişi de elinden gelen her şeyi yapıp da sonuç alamamış insanlar değil, unutmayın.
İnternette yazı yazan birkaç bireyin cevaplarına aldanıp da daha beter karamsarlığa düşmeniz size hiçbir fayda sağlamaz. Bu tarz insanlar kaç yıl geçerse geçsin hiçbir şeyi değiştirmiyor. Sadece kendini teselli etme peşinde.

Tekrar söylüyorum. Depresyon da bir hastalıktır. Bir psikologa görünmenizi tavsiye ederim. Belki sorununuz geçmeyecek ama en azından sorunu çözmek için bir adım atın.

Son düzenleme:
Kimseye acımıyorum artık hocam.

Ya öylede olmamak lazım biraz merhamet duygusu da lazım ama üzülürken ağıt yakmayacaksın üzüleceksin geçeceksin.

Ya öylede olmamak lazım biraz merhamet duygusu da lazım ama üzülürken ağıt yakmayacaksın üzüleceksin geçeceksin.

Heh işte ondan ama birinin zor günündede yanında oluyorum beni üzmelerine izin vermiyorum.
Kime iyilik yapsam nankörlük yaptı kim bana ne yaparsa aynısını yapıyorum.

Hocam çok iyi niyetimi kullandılar merhamet denen bir şey kalmadı.

İşte bu.
Kendimi salak gibi hisssediyorum bu yüzden.

Kime iyilik yapsam nankörlük yaptı kim bana ne yaparsa aynısını yapıyorum.

Hocam çok iyi niyetimi kullandılar merhamet denen bir şey kalmadı.

Psikoloğun dediklerini ciddiyetle deneyip elinizden geleni yaptınız mı? Bunu yaptıktan sonra hala bir sonuç alamadıysanız başka bir psikologa görünebilirsiniz. Seçenekler tükenmez.

Söyleyip kötü adam olacağım hadi bakalım.
Buradaki yazılara göre herkes mutsuz. Herkesin çevresindeki insanlar kötü. Herkesin sosyal yaşamı kötü. Herkes yalnız. Bir şekilde nedense hep suç başkalarında fark ettiyseniz.

Her insanın sorunu var, bunu küçük görüyor değilim yanlış anlaşılmasın. Ancak birçok kişi de elinden gelen her şeyi yapıp da sonuç alamamış insanlar değil, unutmayın.
İnternette yazı yazan birkaç bireyin cevaplarına aldanıp da daha beter karamsarlığa düşmeniz size hiçbir fayda sağlamaz. Bu tarz insanlar kaç yıl geçerse geçsin hiçbir şeyi değiştirmiyor. Sadece kendini teselli etme peşinde.

Tekrar söylüyorum. Deprasyon da bir hastalıktır. Bir psikologa görünmenizi tavsiye ederim. Belki sorununuz geçmeyecek ama en azından sorunu çözmek için bir adım atın.

Kendimin suçsuz olduğunu iddia etmiyorum. Yalnızca misilleme yapıyorum belki beni anlar diye ama anlamıyor.

Ben insanlara bu kadar ince davranırken onların bana düşüncesiz ve kalın kafalıca davranmaları beni çileden çıkartıyor. Ben onların iyiliğini düşünürken gördüğüm muamele zirvede olmak istediğini söyleyen bir egoist ayrıca bana söylediklerinden anladığım kadarıyla başkalarının acılarından zevk alıyor.

Davranma. Kötülük yapana iyilikle cevap verirsen üzülürsün. Sen ona iyilik yapıyorsun o sana kötülük yapıyor insana daha çok koyan bir şey yok. Böyle insanları hayatından çıkar. O değilse başkasıyla takıl onun ortamına gir oradan arkadaş bul böyle böyle çevren genişliyor zaten.

Hiç yapmasını beklemediğim en güvendiğim insanlar beklemedeğim şeyleri yaptı gerçekten haketmedim karınca bile ölse üzülen adamdım aslında ama artık kim beni nereye koyarsa bende onu oraya koyarım.

Söyleyip kötü adam olacağım hadi bakalım.

Her insanın sorunu var, bunu küçük görüyor değilim yanlış anlaşılmasın. Ancak birçok kişi de elinden gelen her şeyi yapıp da sonuç alamamış insanlar değil, unutmayın.

Tekrar söylüyorum. Deprasyon da bir hastalıktır. Bir psikologa görünmenizi tavsiye ederim. Belki sorununuz geçmeyecek ama en azından sorunu çözmek için bir adım atın.

Normalde neşeli bir insanımdır hatta arkadaş ortamını çok eğlendirdiğimi düşünüyorum ama o eskilerde kaldı.

18 yaşındayım. Ergenlikten olmadığını düşünüyorum sadece en yakın ve tek arkadaşım ben yokmuşum gibi davranıyor üzerimden ego kasıyor çirkin biri değil çok da uzun boylu ama sürekli narsist sözleri ile bana kendimi affedersiniz ama çok kötü gibi hissettiriyor onunla aramın kötü olmasını istemiyordum ama ondan ciddi bir derece de nefret öfke kaptım. Sadece bu değil ama anlatma gereği duydum.

Psikologa gitmeli miyim bilmiyorum. Spor yapamıyorum hocam. Normalde her gün kitap okurum okuyamıyorum odaklanamıyorum.
Yaşınız tam da bunun zamanı aslına bakarsanız. Herkes bu dönemden geçiyor.

Etrafınızdaki insanları seçebilecek durumdasınız şu anda. Tek taraflı dinledim ama: madem böyle şeyler yapıyor bozun aranızı. Size faydası olmayan, sizin üzerinizden bir şeyler kazanmaya çalışıp sizi depresyona iten biriyle neden hala arkadaşlık istiyorsunuz?

İnsan ilişkileri kalıcı değildir. Gidip başka biriyle arkadaş olmayı deneyebilirsiniz.

Benim dediğimin iyiliğe kötülükle karşılık vermekle bir alakası olmadığını da umarım vurgulayabilmişimdir. Böyle bir şey değil.

Geri
Yukarı