JavaScript Nasıl pratik yapılır?

EnesBeyy

Hectopat
Makaleler
1
Enes Bayram'ın JavaScript kursunu bitirdim. Şu an mantığını kodları vs. biliyorum (bazılarını tekrar etmem hatırlamam gerekebilir) ama sıfırdan bir şeyler yazamıyorum. Pratik kazanmak istiyorum. Nasıl pratik kazanabilirim? Bir playlist, video, site vs bildiğiniz bir şey veya bir taktik var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Enes Bayram'ın JavaScript kursunu bitirdim. Şu an mantığını kodları vs. biliyorum (bazılarını tekrar etmem hatırlamam gerekebilir) ama sıfırdan bir şeyler yazamıyorum. Pratik kazanmak istiyorum. Nasıl pratik kazanabilirim? Bir playlist, video, site vs bildiğiniz bir şey veya bir taktik var mı?
Video izlemenin sorunu uygulama problemin var. Proje geliştirmen lazım.

Video izlemenin sorunu uygulama problemin var. Proje geliştirmen lazım.
haklısın bende bu dili öğrenmek istiyorum. Front-end alanında gelişmek istiyorum. Projeyi sıfırdan geliştiremiyorum ama işte. İzleyerek öğrenebileceğim fikir alabileceğim bir yer var mı? Ezbere gitmek istemiyorum. Proje geliştirmek istiyorum ama nasıl başlayacağımı bilemiyorum.

haklısın bende bu dili öğrenmek istiyorum. Front-end alanında gelişmek istiyorum. Projeyi sıfırdan geliştiremiyorum ama işte. İzleyerek öğrenebileceğim fikir alabileceğim bir yer var mı? Ezbere gitmek istemiyorum. Proje geliştirmek istiyorum ama nasıl başlayacağımı bilemiyorum.
Front end kısmında yeterli bilgim yok ama şöyle diyim. HTML-CSS bilgin çok iyi olsun. JavaSC bir şekilde hallolur bana mesela markup dilleri daha zor geliyor hep. Bir sürü proje yapabilirsin internette biraz Google ile istediğin şeyleri bulabilirsin. Şu ana kadar neler yaptın mesela?

Front end kısmında yeterli bilgim yok ama şöyle diyim. HTML-CSS bilgin çok iyi olsun. JavaSC bir şekilde hallolur bana mesela markup dilleri daha zor geliyor hep. Bir sürü proje yapabilirsin internette biraz Google ile istediğin şeyleri bulabilirsin. Şu ana kadar neler yaptın mesela?
Staj yapıyorum şuan 2.5 ay daha staj göreceğim. Html-Css kullanıyorum ortalama düzeyde. Şuana kadar öyle büyük proje filan yapmadım. Amacım staj bittiğinde web alanında iş bulabilmek. Giriş şeviye opencart öğrettiler stajda. Js öğrenmemi söylediler. Şuan Js'e yöneliyorum. Sonrasında da Js frameworkleri veya react, angular vs öğrenmeyi düşünüyorum.

Staj yapıyorum şuan 2.5 ay daha staj göreceğim. Html-Css kullanıyorum ortalama düzeyde. Şuana kadar öyle büyük proje filan yapmadım. Amacım staj bittiğinde web alanında iş bulabilmek. Giriş şeviye opencart öğrettiler stajda. Js öğrenmemi söylediler. Şuan Js'e yöneliyorum. Sonrasında da Js frameworkleri veya react, angular vs öğrenmeyi düşünüyorum.
E-Commerce sitesi yapmayı deneyin bence güzel olur. Muhtemelen yapmaya çalışırken çıldırıp kafayı yiyeceksiniz :D Ancak gelişim böyle oluyor asla vazgeçmeyin.

Önce basit uygulamalarla başlayıp(todo App, hesap makinesi) daha zora gitmeniz iyi olacaktır. Bu arada siz bir video izlediniz oradaki y adam projeyi X şeklinde yaptı diye sizin de öyle yapmanıza gerek yok.

Video izleyerek ezber yapmış olursun. Kendin bolca pratik yapmalısın.
Algoritma ve js temelleri için; JavaScript on Exercism

Html & Css & JavaScript örnekleri için; codepen.io

Örneklere bakarak kendin benzerini hatta daha iyisini yapmayı dene.

Ah şu kurslar ahhhhhhhh.

Genç arkadaşların heveslerini gördükçe çok mutlu oluyorum lakin amaçsız çalışıyorlar.
JS öğrendin, güzel. Onu öğrenirken bir amacın yok mu idi?

GitHub'ı öneriyorum. Sayısız proje ve örnek çalışmalar mevcut.

Mevcut internet dünyası şu an çok kısa kodlar ile hazırlanan ve hata oranı düşük coder aradığı bir dönemde sorunun oldukça büyük gibi.

Enes Bayram'ın YouTube sayfasını buldum.
Al sana proje. Todo list hazırla. Multi user level olsun. Admin olarak User'lar için rwud yetkilerini verebildiğin ve userlar arası todo list yetkilerini kontrol edilebildiği bir yapı kur ve ne kadar bildiğini kendine isbat et.

Hazırladıktan sonra haber verirsen de son kullanıcı açısından incelerim.

Selamlar

Yeni konular

Geri
Yukarı