Nasıl RAP albümü çıkartılır?

YamukAdam

Hectopat
Makaleler
4
Mesela çok iyi sözler yazdık. (anlamlı). O sözleri şiir şeklinde alt alta yazdık. Bunu besteleyecek ve albüm çıkartacak kim oluyor? Stüdyoya mı gitmeliyiz? Klibi kim çekecek? (rap) maliyeti ne kadar olur?

Nasıl bir klip çekecekseniz ona göre maliyeti olur. Ve tabii studioya göre değişir. Bildiğim kadarıyla, ya kendiniz çekiyorsunuz. Ya da profesyonel bir studio ile anlaşıp ona çektirtiyorsunuz. Beat vesaire için o studio ile anlaşabilirsiniz. Tamamen size kalmış.

Şu anlık bir bütçem yok. Siz ne derseniz ona göre ayarlarım. Ama şuan ciddi değilim bu rap çıkartma konusunda . Belki ilerki zamanlarda.
mersin.png

Burada kayıt alırsınız ve beat burada yaptırırsınız. Kaç TL tutacağını bilemem. Pazartesi açılacakmış.

Hocam öncelikle flow yeteneğiniz var mı onu test etmeniz gerekiyor. YouTube üzerinden herhangi bir beat açarak bunu deneyin. Stüdyoda kayıt alacağınız zaman da size yardımcı olurlar. Klip konusunda çok fazla bilgim yok. Fotoğraf stüdyoları genelde belli ücretlerle çekiyorlar. Ortalama bir kaydın maliyeti mix-mastering ile beraber size 300-400 liraya patlar(birçok şehirde tanıdığım insan bu fiyatlara alıyor gayet başarılı). Ben geçen sene home stüdyomda 200 TL'ye mix dahil yapıyordum ama Mersin'de fiyat ne olur bilemem. Kayıt aldıktan sonra müziğinizin geniş kitlelere ulaşabilmesi için Spotify gibi dijital platformlara dağıtım yapabileceğiniz CDTune gibi şirketlerden üyelik alabilirsiniz. Netd Müzik de klip çekilmiş parçaları yaklaşık 45 gün içerisinde YouTube kanallarında paylaşıyor.

Hocam öncelikle flow yeteneğiniz var mı onu test etmeniz gerekiyor. YouTube üzerinden herhangi bir beat açarak bunu deneyin. Stüdyoda kayıt alacağınız zaman da size yardımcı olurlar. Klip konusunda çok fazla bilgim yok. Fotoğraf stüdyoları genelde belli ücretlerle çekiyorlar. Ortalama bir kaydın maliyeti mix-mastering ile beraber size 300-400 liraya patlar(birçok şehirde tanıdığım insan bu fiyatlara alıyor gayet başarılı). Ben geçen sene home stüdyomda 200 TL'ye mix dahil yapıyordum ama Mersin'de fiyat ne olur bilemem. Kayıt aldıktan sonra müziğinizin geniş kitlelere ulaşabilmesi için Spotify gibi dijital platformlara dağıtım yapabileceğiniz CDTune gibi şirketlerden üyelik alabilirsiniz. Netd Müzik de klip çekilmiş parçaları yaklaşık 45 gün içerisinde YouTube kanallarında paylaşıyor.
Anladım hocam. Sağ olun.

Geri
Yukarı