Web sitesi nasıl kodlanır?

• Konuyu başlatan 4lda
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 359

4lda

Decapat
Konu ile alakalı pek bilgim olmadığı için araştırmaya koyuldum. Forumlarda bu tarz sorulara baktım fakat açıklamalar bazen kafa karıştırıcı olabiliyor. Bundan dolayı bir konu açmak istedim. Ben sıfırdan bir site yapmak istiyorum. Öncelikle hangi dilleri ve neden öğrenmem gerektiğini bilmem lazım sanırım. Herkes HTML CSS JavaScript gibi dillerden bahsetmiş ama hangi dili neden kullanmamız gerektiğini bahsetmemiş. Müsait olan biri yol gösterebirse çok sevinirim. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
HTML ile temel anlamda grafiksiz bir site yapabilirsin. Yanında CSS kullanarak grafikleri oluşturabilirsin.

Tavsiyem ProgrammingHub kullanarak başlaman. Daha sonra ücretsiz bir hosting ile denemeler yapman.

HTML ile temel anlamda grafiksiz bir site yapabilirsin. Yanında CSS kullanarak grafikleri oluşturabilirsin.

Tavsiyem ProgrammingHub kullanarak başlaman. Daha sonra ücretsiz bir hosting ile denemeler yapman.

Benim şu vakte kadar anladığım şey şu: HTML denilen şey sanki bir ev ayırtmak CSS denilen şey ise bu evi süslemek gibi falan. Herkes böyle bahsediyor. Yanlışım varsa açıklarsan sevinirim ayrıca attığınız site Udemy gibi bir yer mi? Amacı sıfırdan site nasıl kuruluru öğretmek mi yani?

Forumlarda araştırma yapmak bu işin en zor yolu. YouTube gibi platformlarda giriş seviyesi dersler mevcut oradaki videoları izleyerek olayı çok daha rahat anlasın.

Benim şu vakte kadar anladığım şey şu: HTML denilen şey sanki bir ev ayırtmak CSS denilen şey ise bu evi süslemek gibi falan. Herkes böyle bahsediyor. Yanlışım varsa açıklarsan sevinirim ayrıca attığınız site Udemy gibi bir yer mi? Amacı sıfırdan site nasıl kuruluru öğretmek mi yani?
Ev örneği saçma olmuş. HTML ile bir ev yapılmaz, JS gerekir.
Attığım site Udemy'ye benzemiyor. İçinde neredeyse dünya üzerindeki tüm dilleri barındırıyor ve tek bir abonelik ile erişebiliyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı