Web sitesi nasıl oluşturulur?

Darth Urfha

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus ROG GL552vw
Meslek
Öğrenci
Bu konu hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Ancak kuzenim ile birlikte yaptığımız planlar üzerine böyle bir siteye ihtiyacımız var. Yazılar paylaşacağımız, duyurular yapacağımız küçük bir site lazım. Neler yapmam gerekiyor. Bilgisi olan arkadaşlar bakabilir mi?

Bu konu hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Ancak kuzenim ile birlikte yaptığımız planlar üzerine böyle bir siteye ihtiyacımız var. Yazılar paylaşacağımız, duyurular yapacağımız küçük bir site lazım. Neler yapmam gerekiyor. Bilgisi olan arkadaşlar bakabilir mi?
Aç blog sitesi paylaş hocam. Eğer para vermek istemiyorsan blogger. Düzgün bir site açmak istiyorsan domain + hosting.

Web sitesi oluşturmanın pek çok aşaması var. Ben şahsen bunların tamamına hakim değilim, üstelik bazı aşamaları tamamen atlıyor bile olabilirim fakat kabaca özetleyebilirim.
- Her şeyden önce web sitenizi barındırmak için bir sunucuya ihtiyacınız var. Bunu sizin için yapacak ücretli / ücretsiz hizmetler bulabilirsiniz.
- Sonrasında kullanıcıları sitenize yönlendirmek için bir domain satın almalısınız.
- Son olarak web sitesinin programlanması ve başlatılması var. Bu konu html, css, php, javascript vb. kavramların konuya girdiği yer. Bunların tamamını ve daha fazlasını araştırıp öğrenmeniz gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı