Nasıl sosyalleşilir?

iYiqit_Winner

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle evet bu başlık altında onlarca konu var.

10.sınıf öğrencisiyim. Bu güne kadar yakın arkadaşım olmadı, olsa bile uzun süreli olmadı. Ortaokulda beraber ders falan çalıştığımız 4-5 arkadaşım vardı, fakat liseye geçince onlarda kayboldu.

Sürekli dalga konusu oluyorum ve bu çoğunlukla dış görünüşüm oluyor. Şu an sınıftan arkadaş yapayım diyorum ama düşünceleri ve hareketleri çok cıvık, ayrıca iki lafından biri küfür ya da argo. Bu dönemlerde evde olduğumuz için derdimi anlatmak veya birkaç bir şeyler yaparak stres atmak için istiyorum arkadaşımın olmasını. Utangaç biriyim ve sınıfta daha çok konuştuğum kişiler de fazla sosyal olmayan kişiler.

Sizce ne yapabilirim, nasıl arkadaş edinebilirim? Teşekkür ederim.

Thanos template (higher quality) | Thanos' "Impossible" | Marvel memes,  Imagine dragons, Avengers

Egolu ol, insanlara üst perdeden bak.

Hocam egodan da nefret ederim egoludan da. Bence doğru bir şey değil.

:D

Arka, yan sıra da oturan sınııf arkadaşlarına soru sor mesela Matematik'te şu soruyu nasıl çözdün gibisinden devamı gelir diye düşünüyorum bir iki muhabbete.

Denenir hocam :D
Ama 9.sınıfı WhatsApp'dan sohbet ederek geçirdiğimiz için öz güvenim biraz daha düşük. Sorunum da bu sanırım.

Sıra arkadaşımda aynı sizin dediğiniz gibi bir insan ve hiç arkadaşı yok, öyle olan insanlar çoğu zaman yalnız kalır.

Kendini küçük düşürmen ve sessiz olman daha kötü. En azından insanlarla 2. 3. muhabbet eder.

İnsanlarla konuşması için egolu veya insanlara tepeden bakması gerekmiyor. Biraz sıcakkanlın olsun yeter.

Böyle konuşmakta zorluk çekiyor. Dış görünüşü dalga konusu olan biri sessiz mi kalacak? Kendisi de egolu olup onlara aynı tavrı vermeli.
Ve egoyu olduğu yerde kullanmalı. Kişiliğine katsın demiyorum.

Geri
Yukarı