Nasıl "thıs ıs 4K Marvel (Ultra HD)" adlı videodaki gibi görüntü elde edilir?

Yukarıdaki arkadaşın söylediği gibi keskinlik de yarar sağlıyor ancak bu tür videoların bu kadar net gözükmesinin sebebi "yağlı boya" efekti.

Filmleri 4K Blu-ray olarak indirmen lazım.
Tabii bu kısa editler için biraz abartı olabilir çünkü boyutları çok yüksek. En az 1080p Blu-ray X264 işini görür. Ayrıyeten böyle editler CapCut'la falan yapılmaz yani çok bir özelliği yok o programın. DaVinci Resolve veya Premiere Pro kullanabilirsin. Zaten YouTube'da bir ton öğretici video mevcut.

Filmleri 4K Blu-ray olarak indirmen lazım.
Tabii bu kısa editler için biraz abartı olabilir çünkü boyutları çok yüksek. En az 1080p Blu-ray X264 işini görür. Ayrıyeten böyle editler CapCut'la falan yapılmaz yani çok bir özelliği yok o programın. DaVinci Resolve veya Premiere Pro kullanabilirsin. Zaten YouTube'da bir ton öğretici video mevcut.
Artık Premiere Pro kullanıyorum fakat o görselliği renkleri nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Artık Premiere Pro kullanıyorum fakat o görselliği renkleri nasıl yapacağımı bilmiyorum.
Zamanında bende video editleriyle uğraştım ama böyle Shorts tarzı değildi 3-4 dakikalık karakter üzerine olan editlerdi. Wondershare Filmora kullanıyordum. Bilsem Premiere Pro'yu yardımcı olurdum.

Geri
Yukarı