Nasıl Trafik Polisi Olurum?

o0Bumblebee0o

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben trafik polisi olmak ıstıyorum ama lıseden mezun olunca oluyor mu bılmıyorum. Mesela sınava nasıl gırebılırım sınavda neler cıkar lutfen benı bılgılendırın sımdıden teşekkür ederım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben trafik polisi olmak ıstıyorum ama lıseden mezun olunca oluyor mu bılmıyorum. Mesela sınava nasıl gırebılırım sınavda neler cıkar lutfen benı bılgılendırın sımdıden teşekkür ederım.
Üniversite sınavına girip 250 puan (şuanlık) aldıktan sonra Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO)'na başvurabilirsin. Ardından mülakat süreci falan derken, mesleğe giriş yaptıktan sonra seçim yapabiliyorsun.

Liseden mezun olduğun zaman TYT ham puan ile PMYO (Polis Meslek Yüksek Okulu) sınavlarına başvuru yapabilirsin. Başvuru puanı TYT 250 ham puandır fakat bu sene 10 katı kadar başvuru alıp puanı azaltma ihtimalleri varmış.

Dostum birimini sen seçemiyorsun maalesef onlar seni nereye uygun görürse oraya alıyor. Dayın olsaydı farklı olurdu tabii.

Tanıdığın yoksa olamazsın.
Öncelikle kardeşim torpil denen lanet ülkemizde maalesef var ve çokca uygulanıyor fakat tandığın yoksa olamazsın gibi bir algı aşırı saçma. Benim çevremde hakkıyla kazanan da duydum torpil deneyip kazanamayanda. Bu olay biraz da şans işi. Karşısına gelen komisyon üyeleri eğer ki gerçekten hakkaniyetli insanlarsa karşısında ki adayların emeğini yemez. Yani demem o ki insanlara şu yoksa, bu yoksa olamazsın diyip motivasyonlarını düşürmek yerine deneyebilirsin diyip motivasyonlarını yükseltebilirsiniz. Yani ülkede sadece torpilin olduğunu siz bilmiyorsunuz.

Öncelikle kardeşim torpil denen lanet ülkemizde maalesef var ve çokca uygulanıyor fakat tandığın yoksa olamazsın gibi bir algı aşırı saçma. Benim çevremde hakkıyla kazanan da duydum torpil deneyip kazanamayanda. Bu olay biraz da şans işi. Karşısına gelen komisyon üyeleri eğer ki gerçekten hakkaniyetli insanlarsa karşısında ki adayların emeğini yemez. Yani demem o ki insanlara şu yoksa, bu yoksa olamazsın diyip motivasyonlarını düşürmek yerine deneyebilirsin diyip motivasyonlarını yükseltebilirsiniz. Yani ülkede sadece torpilin olduğunu siz bilmiyorsunuz.
Kesinlikle. Polisliğe hazırlıkta en önemli unsur spor mülakatı. Spor mülakatında rekor derece (en son 38-40 saniye aralığı rekor oluyordu) yaptıktan sonra kazanma şansın kat kat artıyor.

Geri
Yukarı