Nasıl Uzak Ağların Bağlanabileceği bir SQL veri tabanı oluşturulur?

PS1K0

Hectopat
C# Programlama dili ile aldığım eğitimlerde SQL Bölümlerinde sürekli kendi bilgisayarımızdan SQL SERVER 2019 Uygulaması ile oluşturduğumuz offline veritabanlarını kullandık bu veritabanlarına uzak ağdan kimse bağlanamıyordu. Peki nasıl uzak ağların bağlanabileceği bir SQL veri tabanı oluşturabilirim? Bunun için ücret ödememe gerek var mı?

C# Programlama dili ile aldığım eğitimlerde SQL Bölümlerinde sürekli kendi bilgisayarımızdan SQL SERVER 2019 Uygulaması ile oluşturduğumuz offline veritabanlarını kullandık bu veritabanlarına uzak ağdan kimse bağlanamıyordu. Peki nasıl uzak ağların bağlanabileceği bir SQL veri tabanı oluşturabilirim? Bunun için ücret ödememe gerek var mı?

Uzak ağdan bağlanabilmesi için eğer evdeki SQL veri tabanına bağlanmak istiyorsan sabit bir IP adresin olmalı ve port açmalısın. Ayrıca evdeki SQL kurulu bilisayarın da 7/24 açık kalması gerekiyor. Kapalı olmaması gerek. Sonra program ile evindeki IP adresini yazarak uzaktan bağlanabilirsin.

Uzak ağdan bağlanabilmesi için eğer evdeki SQL veri tabanına bağlanmak istiyorsan sabit bir IP adresin olmalı ve port açmalısın. Ayrıca evdeki SQL kurulu bilisayarın da 7/24 açık kalması gerekiyor. Kapalı olmaması gerek. Sonra program ile evindeki IP adresini yazarak uzaktan bağlanabilirsin.

Bilgisayarımı açık bırakmama gerek var mı? Yaptığım araştırmalarda Azure ve Google Cloud SQL gibi Bulut tabanlı SQL veritabanları olduğunu öğrendim fakat fiyat araştırması yaptığımda çok karışık menülerle karşılaştım (saat başı 0.5$ gibi çok yüksek fiyatlar) doğru fiyat menüsüne baktığım konusunda emin değilim. Bunlar ile bir SQL veri tabanı kurulabiliyorsa nasıl satın alacağıma dair bir yardımınız olursa çok memnun olurum 6-10 GB arası 7/24 çalışan bir veri tabanı oldukça yeterli olacaktır. Fiyat olarak aylık 30 dolardan fazlası uygun olmaz. Bunları kullanarak bilgisayarımı açık bırakma derdinden kurtulabilir miyim?

Bilgisayarımı açık bırakmama gerek var mı? Yaptığım araştırmalarda Azure ve Google Cloud SQL gibi Bulut tabanlı SQL veritabanları olduğunu öğrendim fakat fiyat araştırması yaptığımda çok karışık menülerle karşılaştım (saat başı 0.5$ gibi çok yüksek fiyatlar) doğru fiyat menüsüne baktığım konusunda emin değilim. Bunlar ile bir SQL veri tabanı kurulabiliyorsa nasıl satın alacağıma dair bir yardımınız olursa çok memnun olurum 6-10 GB arası 7/24 çalışan bir veri tabanı oldukça yeterli olacaktır. Bunları kullanarak bilgisayarımı açık bırakma derdinden kurtulabilir miyim?

Dışarıdan sucunu alırsan evindeki bilgisayarı açık bırakmana gerek kalmaz. Dışarıdaki sunucuya kurarsın. Herhangi bir sanal Windows sunucu kiralarsan ona da kurabilirsin.

Dışarıdan sucunu alırsan evindeki bilgisayarı açık bırakmana gerek kalmaz. Dışarıdaki sunucuya kurarsın. Herhangi bir sanal Windows sunucu kiralarsan ona da kurabilirsin.
Ben kullandığım veri tabanın güvenli ve kolay kullanılabilir olmasını istiyorum bunun için nasıl bir yol izlemeliyim? Ve ortalama fiyatlar hakkında bir bilginiz varsa paylaşırsanız çok memnun kalırım.

Geri
Yukarı