Nasıl verimli çalışabilirim?

AIroe

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen RX 580 - 8 gb
MSI Z390 A PRO
İntel i7 9. Nesil
16 GB Ram
1.5 TB HDD
500 GB SSD
Meslek
Öğrenci
9. sınıfım ve okulda dersleri güzelce dinliyorum, anlıyorum fakat eve geldiğimde hiçbiri aklımda kalmıyor, geldiğim gibi masa başına oturup tekrar ediyorum, örnek vermem gerekirse coğrafyayı bugün tekrar ettim ama kafam çok karışıyor, lise tecrübesini yeni yeni kazandığım için mi bilmiyorum ama konular bir zor gelmeye başladı, eve geliyorum ders oturuyorum ezberlemeye çalışıyorum birçoğu şey aklımdan uçup gidiyor ne yapacağım? Yardıma ihtiyacım var, 2 hafta sonra sınavlar var.

Son düzenleyen: Moderatör:
9. sınıfım ve okulda dersleri güzelce dinliyorum, anlıyorum fakat eve geldiğimde hiçbiri aklımda kalmıyor, geldiğim gibi masa başına oturup tekrar ediyorum, örnek vermem gerekirse coğrafyayı bugün tekrar ettim ama kafam çok karışıyor, lise tecrübesini yeni yeni kazandığım için mi bilmiyorum ama konular bir zor gelmeye başladı, eve geliyorum ders oturuyorum ezberlemeye çalışıyorum birçoğu şey aklımdan uçup gidiyor ne yapacağım? Yardıma ihtiyacım var, 2 hafta sonra sınavlar var.

Hocam ben de sizin gibiydim bir hafta öncesine kadar ama müzik dinlemeye başlayınca... Felaket bir artış gördüm. Tavsiyem müzik dinleyerek çalışmanızdır.

Şimdi eline bir kaç kağıt al.
Her ders için ayrı bir kağıtlara özet ve her baktığında işine yarayacak formüller bilgileri yaz.
Şu anda ben üniversite okuyorum. Her ders için slayt ve kaynak kitapları oluyor ben bunlardan ve derste gördüğüm bilgileri kağıda özet olarak yazıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önerimi de yapmış olayım öyle kuru kuru gitmez.

+ olaraktan:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı