LGS için nasıl daha verimli çalışabilirim?

İzmirliVatoz

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Ben bu sene LGS'ye gireceğim. Fakat çok korkuyorum. Baya çalışıyorum çok değil ama anlayarak çalışıyorum. Deneme sınavı puanlarım 415 geliyor benim hedefim 435 puan. Paragrafları çok hızlı çözüyorum ve matematik netlerim 14 civarı. Performansımı yükseltecek fikirleriniz var mı? Varsa paylaşır mısınız? Şimdiden teşekkür ederim :)

Arkadaşlar merhaba. Ben bu sene LGS'ye gireceğim. Fakat çok korkuyorum. Bayağı çalışıyorum çok değil ama anlayarak çalışıyorum. Deneme sınavı puanlarım 415 geliyor benim hedefim 435 puan. Paragrafları çok hızlı çözüyorum ve matematik netlerim 14 civarı. Performansımı yükseltecek fikirleriniz var mı? Varsa paylaşır mısınız? Şimdiden teşekkür ederim :)

Hocam matematik netleriniz 14 civarı ise 415 biraz düşük. Hangi derste sıkıntınız var? Büyük ihtimal paragraf harici, geri kalan bölümdeki, Türkçe. Öyle ise kesinlikle konu detayları ve kitap okuma önerimdir. Benim de derslerim çok iyiydi. 490'dı hep deneme sonuçlarım fakat 350'ye kadar düşmüştü. Ben böyle yaparak 420'lere geri çıktım. Bu dediğim Fen içinde geçerli. Başarılar :)
Düzeltme: Zaten kitap okuyorsanız Türkçe tamamdır. Fende mi eksiğiniz var?

Hocam matematik netleriniz 14 civarı ise 415 biraz düşük. Hangi derste sıkıntınız var? Büyük ihtimal paragraf harici, geri kalan bölümdeki, Türkçe. Öyle ise kesinlikle konu detayları ve kitap okuma önerimdir. Benim de derslerim çok iyiydi. 490'dı hep deneme sonuçlarım fakat 350'ye kadar düşmüştü. Ben böyle yaparak 420'lere geri çıktım. Bu dediğim Fen içinde geçerli. Başarılar :)
Düzeltme: Zaten kitap okuyorsanız Türkçe tamamdır. Fende mi eksiğiniz var?
Hocam Fen'de kalıtım konusunda sıkıntı var birde dinim çok kötü gören ateistim sanacak :D

Ben de yedinci sınıfım. Önerilere ben de açığım. @İzmirliVatoz Hocam şu LGS 2020 birincisi olan İlayda diye bir öğrenci var. Sınav öncesindeki günlük rutinini, tavsiyelerini falan anlatıyor. Ukalaca da değil. Bir izleyin bence.

Ben de yedinci sınıfım. Önerilere ben de açığım. @İzmirliVatoz Hocam şu LGS 2020 birincisi olan İlayda diye bir öğrenci var. Sınav öncesindeki günlük rutinini, tavsiyelerini falan anlatıyor. Ukalaca da değil. Bir izleyin bence.
Hocam her şeyi izledim İlayda falan kalmadı :D Biz LGS den çıkınca LGS 2021 i çözmeni öneririm.

Nasıl başarılı olursun, bilmek ister misin? Buraya girmeyerek. Sadece derslerine odaklan, bu yeter. Bol bol soru çöz. Konuları iyi bil. LGS kolay zaten, yüzde 4'e girmiştim zamanında.

Dostum sana tavsiyem şudur:
1 denemelerde çözemediğin soruları ıonavdan sonra tek tek neden çözemedin nerde takıldın nerde eksiksin anla ve o soruyu cevabı bilsen de otur tekrar yap.

2 ve tüm dersler için eski senelerin lgs lerini teog larını çözdüysen bilirsin eski sınavlar dümdüz sorulardı kafa patlatmıyodun soruyu konuyu bilirsen çözebiliyordun ama en son lgs yede bakıcak olursan soruyu çözmek için önce soruyu anlaman gerekir bu sebeple daha yeni nesil daha sınav tarzı sorular çöz.

3 son olarak kendine bir soru limiti koy.

Ben bu yöntemlerle yüzde 1 e girdim umarım sende istediğin puana ulaşırsın.

Geri
Yukarı