Nasıl Video Montaj Editörü olunur?

Ahmet Samur

Kilopat
Daha fazla  
Nasıl editör olunur ve gerekli programlar nedir bilgilendirirseniz sevinirim.

Şu an Premiere'de az da olsa bilgim var bir editör hangi programları kullanmalı Adobe'den mi yol almalı yoksa Vegas gibi programlarda kullanmalı mı?

Genel olarak oyun videolarıyla başlayacağım gibi görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adobe Media Encoder CC programıyla yaptığın videoları istediğin platformlara otomatik ve en kaliteli şekilde optimize edebilirsin. Video formatlarından, kalitelerine kadar. After effects ile işin fantazi kısımlarınıda gerçekleştirebilirsin.

Adobe Media Encoder CC programıyla yaptığın videoları istediğin platformlara otomatik ve en kaliteli şekilde optimize edebilirsin. Video formatlarından, kalitelerine kadar. After effects ile işin fantazi kısımlarınıda gerçekleştirebilirsin.
Hocam Adobe Media Encoder CC programını biraz inceledim kaliteli olması ve hızlı olması için galiba güzel programmış teşekkürler.

After Effects'le daha neler yapılabilir öğrenilmesi şart mı cevaplarsanız sevinirim. Bir de bazı editörler hem Vegas hem de Premiere kullanıyor Vegas'ın yapıp da Premiere yapamadığı neler var?

Son düzenleyen: Moderatör:
after effects ile VFX Efekt yapımına kadar gidebilirsiniz, ya da çoğu editörün kullandığı hazır efektleri kullanabilirsiniz Örnek: Twitch Shake effects
Bundan ortalama 1 yıl önce premiere xxxx versiyonunda update gelmişti ve intel i5 işlemciler yavaş render alıyordu.Aynı işlemci vegasta daha performanslıydı. Aralarında bu tür farklılıklar olabiliyor yoksa işlem bazında bi farkılık yok.

after effects ile VFX Efekt yapımına kadar gidebilirsiniz, ya da çoğu editörün kullandığı hazır efektleri kullanabilirsiniz Örnek: Twitch Shake effects
Bundan ortalama 1 yıl önce premiere xxxx versiyonunda update gelmişti ve intel i5 işlemciler yavaş render alıyordu.Aynı işlemci vegasta daha performanslıydı. Aralarında bu tür farklılıklar olabiliyor yoksa işlem bazında bi farkılık yok.
Premiere öğrenmekte fayda var gibi hocam.Benim şuanlık aklımda After Effects,Premiere ve Photoshop var bide sizin hızlı ve kalite render almak için Media Encoder CC var.

Kurs felan boş şey dostum. Bol bol eğitim seti izle Youtube'dan. Ben kendim Video Kurgucusuyum. Bir çok eğitim seti izledim, izlemeye devam ediyorum. En yararlılarından birisi Adobe Premiere Pro için Barış Özcan'ın yaptığı Eğitim serisi. Onu öğren ondan sonra yapılan videolar izlemeye, orada yapılan efektleri Youtube'da araştırıp kendin yapmaya başla. İnternet üzerinden araştırıp bir sürü stok video indir ve üstlerinde kendin konu oluşturup videolar hazırla. Mesela Love Story, Reklam videoları, Haber programı tarzı. Premiere Pro'yu ortanın üstü seviyede öğrendikten sonra Photoshop ve After Effects öğren. Biliyorum Photoshop bir video kurgu programı değil ama en az video kurgu programları kadar yardımcı oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı