Nasıl Windows 10 format USB'si oluşturabilirim?

Sahmeran07

Centipat
Nasıl format USB'si hazırlayabilirim? En güncel sürümü nasıl bulabilirim? USB içerisine nasıl düzgün bir şekilde yazabilirim?

Önceki konularımda yeşil ekran hatası aldığımdan bahsetmiştim, bir kullanıcı da benimle aynı tarz sorunları yaşıyormuş. Başka bir USB ile kurulum yapmış ve sorun çözülmüş. Aynısını denemek istiyorum. Başka bir USB satın aldım. Ancak kurulum nasıl yapılır bilmiyorum. Ek olarak:
  • ASUS ROG STRIX Z-390E
Anakartım var. Daha önce H diye yanlış belirtmişim. Gerekli olan sürücüler hangileri? Hangilerini indirmeliyim? Buradan da güncellemem gereken bir şeyler var mı?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl format USB'si hazırlayabilirim? En güncel sürümü nasıl bulabilirim? USB içerisine nasıl düzgün bir şekilde yazabilirim?

Önceki konularımda yeşil ekran hatası aldığımdan bahsetmiştim, bir kullanıcı da benimle aynı tarz sorunları yaşıyormuş. Başka bir USB ile kurulum yapmış ve sorun çözülmüş. Aynısını denemek istiyorum. Başka bir USB satın aldım. Ancak kurulum nasıl yapılır bilmiyorum. Ek olarak:
  • ASUS ROG STRIX Z-390E
Anakartım var. Daha önce H diye yanlış belirtmişim. Gerekli olan sürücüler hangileri? Hangilerini indirmeliyim? Buradan da güncellemem gereken bir şeyler var mı?

Eki Görüntüle 507437
Technopat YouTube kanalında bunun için birçok video var.

Konuyu açarken konu listesine baksan bile rahatlıkla görebileceğin bir konu mevcut bunun için.
Sürücüler için üretici sitelerine bakman yeterli. Gerekli olanları Windows kendi yükler zaten.

Merhaba dostum ben yeni aldığım usb ye microsoftun sitesinden aracı indirip usbye yazdım link bırakıyorum .

Daha detaylı bilgi önceden Recep Baltaş tarafından verilmişti okuyabilirsin . Kurulumu yaptıktan sonra Windows Update'den gerekli güncellemeleri yapabilirsin . Kolay gelsin .

Rufus ile indirdiğin Windows10.iso dosyasını USB ye yazdır. PC açılışında Boot menüsünden USB yi göster. Format başlar.

Diğer aygıt yöneticisi ve sürücüler hakkında bilginiz var mı?
Sanırım aygıt yöneticisinde gördüğünüz her cihaz için sürücü yüklemeniz gerektiğini düşünüyorsunuz. Cevap hayır. Hatta orada görmediğiniz bazı şeyleri de yüklemeniz gerekecek. Attığım konudaki adımları uygulayıp sistemi kurun. Windows Update ile güncellemeleri yükleyin. Sonrasında üretici sitelerinden sürücüleri indirin. Bu işlemlerin arından aygıt yöneticisine girin, yolunca gitmeyen bir şeyler varsa konu açın.

Sanırım aygıt yöneticisinde gördüğünüz her cihaz için sürücü yüklemeniz gerektiğini düşünüyorsunuz. Cevap hayır. Hatta orada görmediğiniz bazı şeyleri de yüklemeniz gerekecek. Attığım konudaki adımları uygulayıp sistemi kurun. Windows Update ile güncellemeleri yükleyin. Sonrasında üretici sitelerinden sürücüleri indirin. Bu işlemlerin arından aygıt yöneticisine girin, yolunca gitmeyen bir şeyler varsa konu açın.

Zaten biraz sıkıntılı bir süreçteyim.
Sürekli yeşil ekran ve takılmalar görüyorum.
Bu yüzden bu konuları açtım.
Bir arkadaşım sürücülerde sıkıntı olabileceğini söyledi.
Ama ben bu zamana kadar sadece BIOS ve ekran kartını güncelledim.
Diğer sürücüler hangisi gerekli hangisi gereksiz bilmiyorum.
O yüzden sordum ki hangi sürücüleri indirmeliyim?(Sadece gerekli olanları arıyorum.)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı