Nasıl yurt dışına çıkılabilir?

nter23

Femtopat
Daha fazla  
İngilizcem iyi üniversite sınavına hazırlanıyorum netlerim şu an Akdeniz üniversitesi bilgisayar mühendisliğine yetiyor ve hedefim de orası. Bu üniversiteden mezun olup yurt dışına çıkma imkanım var mı yoksa mezuna bırakıp daha çok mu çalışayım? Not: Kesin yurt dışı olacak başka seçenek yok.

Mavi diploma diye bir olay vardı. Bu konuya bakabilirsin. Onun dışında yurt dışı şirketlerine başvurarak onay alırsan çalısma vizesi alabilirsin. Bende bilgisayar mühendisliği okuyorum ve büyük ihtimalle yurt dışında çalışacağım. Başka yol bulursan buradan paylaşırsan diğer arkadaşlara da yardımcı olursun.
Bence mezuna kalmana gerek yok. YKS de düşündüğün netleri yapabilirsen bölüme geçip bitirmeni öneririm.

Mavi diploma ve akreditasyonu olmalı bölümün yurt dışında torpil de olmalı biraz.

Mavi diploma diye bir olay vardı. Bu konuya bakabilirsin. Onun dışında yurt dışı şirketlerine başvurarak onay alırsan çalısma vizesi alabilirsin. Bende bilgisayar mühendisliği okuyorum ve büyük ihtimalle yurt dışında çalışacağım. Başka yol bulursan buradan paylaşırsan diğer arkadaşlara da yardımcı olursun.
Bence mezuna kalmana gerek yok. YKS de düşündüğün netleri yapabilirsen bölüme geçip bitirmeni öneririm.

Mavi diploma ve akreditasyonu olmalı bölümün yurt dışında torpil de olmalı biraz.

Teşekkür ederim mavi diplomayı araştıracağım.

Kesin çıkmak diye bir şey yok, kesin iş bulma şansın da yok. Bilgisayar mühendisliğidne başarılı olursun, ingilizcen ve gittiğin ülkenin dilini çok iyi bilirsin, üstüne de vize vs. sorunun yoksa falan gidersin tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı