Nasıl yurt dışına gidilebilir?

Dil mesele değil A2 ing var onu 2-3 ayda B seviyesine çıkartırım burdaki mesele mesela ben oturup hayvan gibi ders çalışsam yurtdışı eğitimi alamaz mıyım? TOEFL sınavında başarılı olsam yurtdışı eğitim hakkım olmaz mı?
Yurtdışı eğitim hakkın her zaman var. Parayı bastırıp alırsın. Yahut daha 8 10 yaşından itibaren bu yönde eğitim almış , daha başarılı insanlarla yarışır burs alırsın.

Üzülerek söylemek zorundayım ki insanın ergenliğinde yaptığı hatalar akademik hayatını çok kötü etkiliyor. Meslek lisesi değil Alman Kolejinden soruyor olsaydın keşke.

B seviyede ingilizce ile düzgün bir akademik eğitim alamazsın. C seviye dil becerisine sahip olmadan o dilin kültürünü, insanların esprilerini anlayamazsın.

Ben senin yerinde olsam moralimi bozmaz kendimi belli bir alanda geliştirip Türkiye'de beş yıl deneyim kazanır, para biriktirir, bu sırada mesleğime altyapı oluşturacak bir bölüm okur, 5 yıl sonunda işimde çok başarılı değilsem nitelikli göçmen veya yüksek lisans öğrencisi olarak giderdim. İşimde iyiysem yüksek lisansı çalışma izni varken , düzgün miktarda para kazanırken yapardım.

Yeni konular

Geri
Yukarı