Nazi Forumu mu yoksa Yardımlaşma Forumu mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu son yorumumdur. Bilmiyordum "nokta" diye bir özellik olduğunu tek tek her noktalamadan sonra boşluk bırakmak saçma geldi normalde de yazı yazarken çoğu kişi yapmıyor bunu zaten. Elimden geldiği kadar düzgün yazmaya çalıştım ama hata bende burasının TDK nazi kampı olduğunu bilmiyordum, ceza alana kadar. Gözleri kanayan arkadaşlar da bu kadar eleştiri yapmak yerine ve diğer arkadaşlar bu kadar yorum yazmak yerine keşke diğer 0 mesajı olan konulara da yardım etseler de yardım isteyen arkadaşlara yardımcı olsalar. Sadece burada kavga gürültü çıkarmaktan başka bir şey yapmaya çalışsalar. Zaten silebilirsiniz üyeliği ya da banlayabilirsiniz de demişim neyin kafasını yaşıyor çıkış yap diyenler anlamadım kullanmayacağım burayı. Bu forumda çok aktif olmadığımdan o "nokta" ayarını bilmiyordum sadece kuralları okuduğumda yazım hatalarına dikkat edilmesi gerektiğini bildiğim için elimden geleni yaptım. Ceza verilirken keşke o ayrıntı da söylenseymiş kopyala-yapıştır kalıp yazılması yerine. TDK nazi kampında mutluluklar dilerim.
Canını sıkmaya değmez kardeş. DA veya DH kat kat daha iyi buradan en iyisi oralarda takıl sen canın sıkılmasın.

Kimse kimsenin kuralına uymak zorunda değil.
İnsanlar görüşlerini açıkça söyleyecekler darılanlar yatağını ayrı sersinler.
Benim yazım kurallarıyla ilgili bir sorunum yok.
12 senedir imla kurallarına uymaya gayret ederim.

İslam'cı anarşist birini de ilk defa görüyorum. Düşünceleriniz çok saçma bu foruma üye ise forumda aktifken forumun kurallarına uymak zorunda.

Arkadaş bana kalırsa yerinde bir eleştiri yapmış, herkesin de verdiği cevaplar beğenmiyorsan çık cinsinden. Yeni üyeleri kazanmak yerine kaybetmeyi seçiyorsak forum olarak aktiflik de haliyle aynı orantıyla azalması kaçınılmazdır. Benim şahsi görüşüm bu şekilde gayet iyi olduğu fakat yeni gelenlere bir takım ayrıcalıkların sağlanması gerektiği kanaatindeyim.

Bu son yorumumdur.
Sevindim şahsen.
Arkadaş bana kalırsa yerinde bir eleştiri yapmış, herkesin de verdiği cevaplar beğenmiyorsan çık cinsinden. Yeni üyeleri kazanmak yerine kaybetmeyi seçiyorsak forum olarak aktiflik de haliyle aynı orantıyla azalması kaçınılmazdır. Benim şahsi görüşüm bu şekilde gayet iyi olduğu fakat yeni gelenlere bir takım ayrıcalıkların sağlanması gerektiği kanaatindeyim.
Yazmayı bilmeyen adama ayrıcalık tanırsan yazmayı öğrenmez, bunu yapmaya devam eder. Yazmayı biliyorsa zaten kurallara uyup düzgünce yazar. Ayrıcalığa gerek yok, forumun kaliteli olmasının başlıca nedenlerinden biri zaten bu yazım kuralları.

Bu ne biçim bir forum?Nazi kampı mı burası?Elimden geldiğince noktalama işaretlerine dikkat ediyorum.Bana söylediğiniz şu:

"Noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakınız.
Noktalama işaretlerinden önce hiç boşluk bırakmayınız."

Anladım nasıl yazmam gerektiğini. Şu şekilde yazmam gerekiyormuş. Anladım yani. Anladık bakın boşluk bıraktım noktalamalardan sonra.

Konuyu açarken elimden geldiğince yazım hatası yapmamaya çalıştım ancak noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakınız çok saçma olmadı mı?TDK nazi kampı mı burası?Normalde okulda vs. yazı yazarken böyle yazan kaç kişi var?Bu kadar abartılması çok saçma geldi bana.İnsanlar okuyabilsin diye o kadar düzenleme bile yaptım ama şu söylediğiniz saçmalık yüzünden konuyu açamadım, ceza aldım.Bu kadar takıntılıysanız öyleyse noktalamaları siz düzeltin!İş olsun diye iş yapmayın!Bir konu açıyorsun zaten yardım etmeye çalışan bir kişi çıkıyor.Başka konulara bakıyorum yardım eden bile olmuyor insanlara.Sürekli bir kişiyi @Messi yazıp duruyorlar sanki kimsenin fikri yok gibi.Yabancı sitelere bakıyorum adam şunu al gör diyor o derece yardımcı oluyorlar ama burada öyle değil.Şunu alabilirsin bunu yapabilirsin vs.Tamam yardımın azı çoğu olmaz ona lafım yok ama şuan sinirlendiğimden yazdım bunları.Forum donanım arşivine de yeni abone oldum yardım için orada böyle bir durum yok!Orada da okudum Technopat'ı sevmiyorlar bu yüzden TDK nazi kampı gibi diye!Bu kadar abartmayın bence aşırı derecede bir sorun yoksa hele noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk başlı başına saçmalık.Okulda yazı yazdırırken hoca eminim herkes öyle yazıyordu(!)Bu forumu daha da kullanmam isterseniz banlayın isterseniz üyeliği silin.................................Noktalama işaretleriyle başarılar dilerim size...
Abi vallaha donanım arşivin den değilim. Nolur beni sabun yapma diyeceksin.

Bu son yorumumdur. Bilmiyordum "nokta" diye bir özellik olduğunu tek tek her noktalamadan sonra boşluk bırakmak saçma geldi normalde de yazı yazarken çoğu kişi yapmıyor bunu zaten. Elimden geldiği kadar düzgün yazmaya çalıştım ama hata bende burasının TDK nazi kampı olduğunu bilmiyordum, ceza alana kadar. Gözleri kanayan arkadaşlar da bu kadar eleştiri yapmak yerine ve diğer arkadaşlar bu kadar yorum yazmak yerine keşke diğer 0 mesajı olan konulara da yardım etseler de yardım isteyen arkadaşlara yardımcı olsalar. Sadece burada kavga gürültü çıkarmaktan başka bir şey yapmaya çalışsalar. Zaten silebilirsiniz üyeliği ya da banlayabilirsiniz de demişim neyin kafasını yaşıyor çıkış yap diyenler anlamadım kullanmayacağım burayı. Bu forumda çok aktif olmadığımdan o "nokta" ayarını bilmiyordum sadece kuralları okuduğumda yazım hatalarına dikkat edilmesi gerektiğini bildiğim için elimden geleni yaptım. Ceza verilirken keşke o ayrıntı da söylenseymiş kopyala-yapıştır kalıp yazılması yerine. TDK nazi kampında mutluluklar dilerim.

Senin adına tekrar ben düzenledim yazını.
@Emre C dediği gibi yazı denetimi bir nimet.

Yabancılarda böyle bir şey var işte, biraz düzgün yazıyorlar ki okunabilsin mesajları, konuları.

Konu sahibinin üç sene önce kaydolup açtığı konusuyla şu an açtığı konularla tamamıyla aynı, sıfır gelişme. Üç sene önce kaydolup konuyu açmış, devasa bir paragraf yazmış hiçbir noktalama işaretinden sonra boşluk bırakmamış. Okunabilirlik sıfır, moderasyon tek tek tüm boşlukları bırakıp konuyu düzgün bir şekilde okunabilecek seviyeye getirmiş ve bu konu muhtemelen bu sayede 2 sayfa mesaj almış.

Ki o zaman yazım denetimi de yoktu, moderasyon bu konuyla bayağı uğraşmış olmalı. Ona rağmen uyarı vermemişiz.

2 sene önce açtığı konu da aynı şekilde, noktalama işaretlerinden sonra boşluk bırakmamış yine moderasyon rahat okunabilecek seviyeye getirmiş.

7 Mayıs'ta açtığı konuda da aynı şekilde devam etmiş, uyarısız düzenlenmiş. Şimdiye kadar bu kişiye hiç uyarı verilmemiş.

Bugün yine konu açmış, üç senedir bir gram gelişme yok. Moderasyon düzenleyip uyarı vermiş tüm hata bizde, anlıyorum.

Eki Görüntüle 1390934

Yazım denetimi diye bir nimetin olduğunu hatırlatayım, tüm noktalama işaretlerinden sonra sizin için boşluk bırakır kullanabilirsiniz.

Afedersiniz ama boş yapmışsınız. Sanki elle tek tek düzenlenmiş gibi o boşluklar ayarı varmış halbuki. Ceza verirken kopyala-yapıştır yapana kadar insanlara o ayarı söyleyebilirsiniz. TDK nazi forumu olduğunu bilmiyordum o yüzden o derece dikkat etme gereği duymadım! Biri de herkese kızgın emojisi atıyor demiş ve mantıkla alakalı bir şey koymuş. Bence o küçük beynini başka şeylere yorsa daha güzel olur bu kadar ufak şeyleri takılmayı bırakın! Başarılar TDK nazi kampınızda son yorumdu.

Gözleri kanayan arkadaşlar da bu kadar eleştiri yapmak yerine ve diğer arkadaşlar bu kadar yorum yazmak yerine keşke diğer 0 mesajı olan konulara da yardım etseler de yardım isteyen arkadaşlara yardımcı olsalar. Sadece burada kavga gürültü çıkartmaktan başka bir şey yapmaya çalışsalar. Zaten silebilirsiniz üyeliği ya da banlayabilirsiniz de demişim neyin kafasını yaşıyor çıkış yap diyenler anlamadım kullanmayacağım burayı.

Ben bilgili olduğum konular hakkında elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum keşke sizde noktalama işaretleri konusunda dikkatli olmaya çalışsanız. Gitmekle en iyisini yaptınız gereksiz bir üye eksilmiş oldu böylece.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı