Ne almalıyım?

Haruki Murakami

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Muğla/Bodrum
Evet forum ahalisi, günlerdir çalışmalarımın sonucu olarak geçen hafta gittiğim özel okulun bursluluk sınavında ilk 5'e girdim. Annemim de vaadi 1000TL(150TL kadar artabilir) değerinde istediğim bir ürünü alacaktı. Ben kablosuz kulaklık düşündüm ilk olarak, geçenlerde bununla ilgili bir konu açmıştım.

Şu an da fikrim biraz değişti, Apple SE3/Plus çıkınca almayı düşünüyorum. O yüzden aklıma ilk olarak 2. nesil Airpods geliyor. Hem Apple ekosistemi hem de tak çıkar kullanım kolaylığı çok cezbediyor açıkçası.

İkinci olarak aklımda Sony WF-1000XM3 almak var. Bu kulaklık da çok güzel ve şık, şu an Samsung Galaxy A70 kullanıyorum, onunla da iyi bir ikili olurlar herhalde. Ama İbrahim abinin dediği ayar yapma mevzusu falan canımı sıkmadı değil çünkü bu işlere hiç hakim değilim ve çok uğraşmak istemiyorum.

Üçüncü olarak kulaklıktan farklı bir şekilde Apple Watch SE ya da Series 3 alasım var. İnce bileklere sahip olduğum için yakışacağını düşünüyorum, kendim biriktirdiğim bir miktar para var, eğer alırsam onları da kullanmak zorunda kalırım ve bunu da istemiyorum açıkçası. O yüzden en zayıf seçenek bu.

Dördüncü ve son seçeneğim ise 500-600TL bandında bir kulaklık alıp kalanını birikimime eklemek. Şu an en çok ihtiyacım olan şey kulaklık çünkü halamın hediye olarak aldığı Snopy çöp bir kulaklık kullanıyorum ve 2 ay olmasına rağmen sol kulağından ses gelmemeye başladı. İade işleriyle falan uğraşmak istemediğim için öyle duruyor. Şu an telefon kulaklığını kullanıyorum ve tahmin edeceğiniz üzere berbat. Spor yaparken kabloları rahatsız ediyor ve sürekli kulağımdan düşüyor, ergonomisi berbat ve kulağımda feci ağrı yapıyor.

Son olarak bir kablosuz kulaklıktan beklediğim, şarj süresinin kötü olmaması,( en azından 1.5 gün falan çıkartsın) tatmin edici bir ses performansı sunması, kulağıma oturması ve düşmemesi, oyun oynarken de sorun çıkarmayacak bir şey olursa iyi olur. ANC'si de iyi seviyede olursa tadından yenmez. 😀 Müzik olarak da genelde Rock, pop, funk ve jazz müzik dinliyorum. Kafam çok karışık, tahmin edersiniz ki böyle fırsatlar sürekli gelmiyor. Bu yüzden en verimli şekilde değerlendirmek isterim, konuya yorum yapacak arkadaşlar lütfen konuyu okusunlar.

@Samotne Ciasteczka @Setsuna Yuki @SideWinder @Berke Uzun @keremkarakaya

@Yararsız Üye abi, biliyorum bu tarz konular herkese göre değişiyor. Senin de görüşünü alayım.😀
Şimdiden yardımcı olacak herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkesin kulağına uymaz ama güzel diyorlar. Şekli biraz garip.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sony WF-1000XM3 ideal gibi bence.
ANC'si çöp diyorlar ya hocam, çok rüzgar sesi geliyormuş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

ANC'si çöp diyorlar ya hocam, çok rüzgar sesi geliyormuş.

Yani fiyatına göre normal ya. 2000 TL üstüne çıkmak gerekiyor, onu elemine etmek için.

Geri
Yukarı