Ne zaman askere giderim?

zuse

Kilopat
Yer
Winden im Elztal
Daha fazla  
10.08.2023 celp ve sevk dönemi olarak sınıflandırmam gözüküyor. Sevk başvurusunu tamamlamam için 12 gün gözüküyor 12 gün sonra hemen teslim mi olmam gerekiyor?

12 ya da 13 Ağustos'ta gidiyorsun, yol iznine bağlı. Son katılış yol izni şafağından düşer 2-3 gün falan mesafeye göre belirleniyor.

6. Yükümlüler sevk belgesini sevk tarihinin 10 gün öncesinden itibaren e-Devletten veya askerlik şubesinden alabilecektir.

Evet şu an alamıyorum son katılış tarihi ne oluyor hocam yani her halükarda ağustos'ta mı gidiyorum?

Dostum öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Bende yedek subay olarak yapmıştım 2021 yılında. Orada sevk tarihi yazan senin askerlik hayatının başladığı an bir de orada birliğe katılış tarihi yazması lazım 800 km ye kadar 1 gün 800+ 2 gün yol izni var ona göre belirleniyor. Zaten yedek astsubaylık çıktığı için eğitimden sonra 2 hafta asıl kıtan belirlendiği zaman ev taşınma izni veriliyor. Aklında başka soru varsa sorabilirsin. Tekrar hayırlı olsun.

Dostum öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Bende yedek subay olarak yapmıştım 2021 yılında. Orada sevk tarihi yazan senin askerlik hayatının başladığı an bir de orada birliğe katılış tarihi yazması lazım 800 km ye kadar 1 gün 800+ 2 gün yol izni var ona göre belirleniyor. Zaten yedek astsubaylık çıktığı için eğitimden sonra 2 hafta asıl kıtan belirlendiği zaman ev taşınma izni veriliyor. Aklında başka soru varsa sorabilirsin. Tekrar hayırlı olsun.
Sağ olun hocam. Hocam ben İstanbulda o zaman 2 hafta mı kalacağım sabit olmayacağım o halde. Birde ben fiziksel olarak çok iyi değilim zayıfım sınavlar oluyormuş zorlanır mıyım? 12 ay nasıl geçiyor şöyle genel bi anlatma şansın var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı