Ne zaman evlenilmeli?

Yakışıklı olan veya maddi durumu olan biri neden evde kalsın? 29 yaşından önce çok erken bence.

Vallahi ben çok şükür durumum iyi ve Ultra yakışıklı olmasamda vasatın üstüyüm sayılır 3-4 yıla düşünüyorum ben(yaş 20).yani ne bileyim çok geç gibi. Benim çok fazla sosyal arkadaşım olmadığı için böyle düşünüyor da olabilirim.

Vallahi ben çok şükür durumum iyi ve Ultra yakışıklı olmasamda vasatın üstüyüm sayılır 3-4 yıla düşünüyorum ben(yaş 20)

O sizin tercihiniz saygı duyarım. Şimdiden hayırlı olsun hocam. Ben gençken hayatı yaşamayı savunan taraftayım. Gerçekten hayatının aşkını bulursan onunla birlikte daha güzel vakitler geçirirsin.

Hocam bence elinizde işiniz varsa ve maddi durumunuz yetiyorsa evlenin derim. Okuyor olmasam, işim ve maddi gücüm olsa ben de 20-21 gibi evlenirim.

En azından 30 yaşına gelip yüksek lisans mezunu olduktan ya da hayalinizi mesleği gerçekleştirdikten ve birkaç dil öğrendikten sonra vakit kalırsa belki mantıklı olabilir. Evlenmek için acele edip hayat boyu düşük maaşlı bir işte çalışmak zorunda kalmak ve bir sürü fırsatı kaçırmak hiç mantıklı değil. Bir de tam vakit hırsızı çocuklar ortaya çıkınca kendinizi geliştirmeye hiç fırsatınız kalmıyor. Yurt dışına taşınmak istediğinizde ailenizi de götürmek için yol aramak zorunda kalıyorsunuz.

Yaş 20, ailem evlendirmeyi düşünüyor. Ablamın arkadaşının kardeşi var, 19 yaşında. Temiz aile kızı gibi ve görüşmeyi düşünüyorum kabul ederse. Dini konulara dikkat ederim, dindar namuslu biriyle evlenmek isterim. Evlenirsem ilk 2-3 sene çocuk istemeyip, eşimle gezmek dolaşmak çocuksuz yaşamayı isterim. Sizce ne zaman evlenilmeli? Yeni evlenenler ne düşünüyor? Öneriniz nedir? İlk 3 sene çocuk istememe durumunu her insan olumlu karşılar mı?
24-32

Geri
Yukarı