Ne zaman iyi bir bilgisayarım olacak?

Yani gerek şiirden gerek anlatmaya çalıştığımdan bunu anlıyorsanız zaten önce zihniyeti değiştirmek lazım ki onun için de bol bol okumak lazım...
Yanlış anladınız ya da yanlış anlattım dil öğrenmek için şu an para lazım değil mi ama konuyu açan şahıs da parasının olmadığını söylüyor ben de sadece 2 yıl ders çalışarak kendisini bu işin içinden kurtabilceğini anlatmaya çalıştım bu kadar.
Bilgisayar için sanayi yolları gözüktü gibi.
Sanayide çalışıp kendisini de gençliğini de yitirmesine hiç gerek yok 0'dan başlayıp sadece 2 yıl boyunca her gün 5 saat çalışsa özel üniversitelre burslu olarak girme şansı var kolay bir şey değil fakat başarılabilir sonuçta Türkiye birincileri Türkiye'den çıkıyor.
Bilgisayarı 2 yıl sonra alsa hiçbir şey kaybetmez aksine şu an çalışıp kazanacağı parayı sadece eğitim görerek kat kat daha fazlasını kazanır.

Son düzenleme:
Yanlış anladınız ya da yanlış anlattım dil öğrenmek için şu an para lazım değil mi ama konuyu açan şahıs da parasının olmadığını söylüyor ben de sadece 2 yıl ders çalışarak kendisini bu işin içinden kurtabilceğini anlatmaya çalıştım bu kadar.
Zaten paydaların ayrı olma sebebi o. Siz kısa süre içerisinde gelir elde etme ve arzusunu yerine getirmesinden (ki burada algınız ders çalışıp maddi kazanım elde etmesinin olanaksızlığından söz ediyorsunuz zannediyorum, örneğinizden) söz ediyorsunuz. Ben ise bunun zaten çok daha eskiye dayanan bir sorun olduğu ve "otobüsü kaçırmış bir milletin" çocuğu/çocukları olarak araştırmayı ve öğrenmeyi öğrenmeyi, öğrenmemiz gerektiğini ve buna bağlı olarak bir gelişmiş, modern medeniyet oluşturabileceğimizi izah ediyorum ama doğru ya "biz bu dünyaya yiyip, içip, eğlenmek için geldik" argümanı yanında "daha yüce" bir sebep aramanın manası kalmıyor... (Herkes refah istiyor ama refaha erişmek için çalışmak (buradaki çalışmak fiziki veyahut maddi kazanım atıflı değil) istemiyor. Cem Karaca şarkısı gibi "raptiye rap rap" diye sonuç elde etmeye çalışıyoruz.)
Not: Maddi yetersizlikler ve eğitim politikalarının yanlışlığı elbette imkan ile 10 birim iş yerine 5 birim olmasına sebebiyet veriyor ancak böyle oluyor diye oturup beklemenin manası yok zira kimse size altın tepside size: Al bu da senin ödülün/hediyen vs. demeyecek. Unutmayın: "Umutsuz durumlar yoktur. Umutsuz insanlar vardır."

Geri
Yukarı