Ne zaman okullar tatil olur desem felaket oluyor

tntfurkan

Femtopat
Yer
Hatay
Depdemden bir veya birkaç gün önce 2 veya 3 kez hafif sallandim. Umursamadım bile ama şüpheli gelmişti.

Koronadan birkaç yıl önce inşallah okullar tatil olur dedim ve korona çıktı ama böyle olsun istemedim. O zaman ortaokuldaydim. 5 Şubat depremden bir gün önce aklımdan şunlar geçti "koronadan önce inşallah okullar tatil olur demiştim ve oldu tekrar desem kaç ay veya yıl sürer" daha sabahı göremeden deprem oldu.

Gece 4 depremin bitmesini koridorda bekledim zar zor ince ceket aldım fermuarı yoktu. Öbür odaya gidip montu alıp gelecek kadar zamanım yoktu ya bir daha olursa diye anlamadığım neden merdivenden inerken duvarlar çatlamış. Dedim sanki deprem olmamış aşağı iniyoruz gibi. Merdivenlerin durumuna bile bakmadan pardıl küldür indim. Inerken elektrikler vardı aşağıya inince gitti.

Saçma olan biz 3. kattaydık 5. katta yaşayan şişko teyze bizden önce inip yağmurda buz gibi soğukta sigara icmesiydi. Siz siz olun okullar tatil olsun demeyin.

Bende 1 hafta daha tatilini olmasını istemiştim deprem olmadan birkaç gün önce. Dilediğim oldu ama böyle olmasını istemezdim.

Aynı durumdayız. Kocaeli'de oturuyorum kar tatili olmasını istiyordum olmadı sabahında deprem oldu evvelsi gün tüm okullar tatil oldu, keşke olmasaydı :(

Depdemden bir veya birkaç gün önce 2 veya 3 kez hafif sallandim. Umursamadım bile ama şüpheli gelmişti.

Koronadan birkaç yıl önce inşallah okullar tatil olur dedim ve korona çıktı ama böyle olsun istemedim. O zaman ortaokuldaydim. 5 Şubat depremden bir gün önce aklımdan şunlar geçti "koronadan önce inşallah okullar tatil olur demiştim ve oldu tekrar desem kaç ay veya yıl sürer" daha sabahı göremeden deprem oldu.

Gece 4 depremin bitmesini koridorda bekledim zar zor ince ceket aldım fermuarı yoktu. Öbür odaya gidip montu alıp gelecek kadar zamanım yoktu ya bir daha olursa diye anlamadığım neden merdivenden inerken duvarlar çatlamış. Dedim sanki deprem olmamış aşağı iniyoruz gibi. Merdivenlerin durumuna bile bakmadan pardıl küldür indim. Inerken elektrikler vardı aşağıya inince gitti.

Saçma olan biz 3. kattaydık 5. katta yaşayan şişko teyze bizden önce inip yağmurda buz gibi soğukta sigara icmesiydi. Siz siz olun okullar tatil olsun demeyin.
Valla hocam ne yalan söyleyeyim ben de aynılarını yaşıyorum. Bana, ''artık beddua etme'' diyorlar. Lisedeyken hiç okulu sevmezdim, umarım yıkılır falan derdim. 6.8 deprem oldu Elazığ'da. Okul hasarlı olduğu için yıkıldı ve bizi başka bir yere gönderdiler. Bu sene de üniversitedeyim, 1. dönem bitti. Ara tatilin sonlarına doğru keşke okul başlamasa da biraz daha evimde kalsam dedim. Bu sefer de Maraş depremi oldu. Korona zaten belli bir şeydi, tatil olacağı kesindi ülkemize korona geldiği zaman. Ama yine o dönemler ben de tatil olsun istiyordum, oldu :D . Ağzımı açmayacağım artık paşa paşa gideceğim okula...

Vallahi hocam ne yalan söyleyeyim ben de aynılarını yaşıyorum. Bana, "artık beddua etme" diyorlar. Lisedeyken hiç okulu sevmezdim, umarım yıkılır falan derdim. 6.8 deprem oldu Elazığ'da. Okul hasarlı olduğu için yıkıldı ve bizi başka bir yere gönderdiler. Bu sene de üniversitedeyim, 1. dönem bitti. Ara tatilin sonlarına doğru keşke okul başlamasa da biraz daha evimde kalsam dedim. Bu sefer de maraş depremi oldu. Korona zaten belli bir şeydi, tatil olacağı kesindi ülkemize korona geldiği zaman. Ama yine o dönemler ben de tatil olsun istiyordum, oldu :D. Ağzımı açmayacağım artık paşa paşa gideceğim okula...

Vallahi hocam bu saatten sonra okula zorla git derseler deprem oluyor deyip dersten çıkarım çatlak görsem başımıza yıkılır deyip durmam gelsinler zorla geçirsinler görelim gerekirse sınıftakilere belli etmeden masayı sırayı salla derim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı