Neden 2.el ürünler sıfırından daha pahalı?

Mesela ben bunu biraz sevdim.
Rtx 2060'lı çok güzel bir laptop. Fiyatı da uygun gibi gözüküyor 22.500 TL.
Bu arada sıfır Rtx 3060'lı laptoplar 17.600 TL civarına satılıyor.
Son 30 dakika içinde ilana 50 laptop verildiyse 45'i sıfırından daha pahalı sanırım. Size tavsiyem psikolojinizi korumak istiyorsanız bence ya 2. el piyasasına hiç bakmayın ya da sıfır alın. Paranız yoksa da almayın efendim.

Son zamanlarda gördüklerimden sonra böyle bir konu açmak istiyordum ben de. Aylarca kullandığı ekran kartını sıfırdan pahalıya satıp bunu karşıya söylediğinizde de üstüne size kızma hakkını kendilerinde bulabiliyorlar. 10 yıllık kartlar için güncel fiyatlardan daha fazla istiyorlar. Gerçekten çok ilginç.

Son zamanlarda gördüklerimden sonra böyle bir konu açmak istiyordum ben de. Aylarca kullandığı ekran kartını sıfırdan pahalıya satıp bunu karşıya söylediğinizde de üstüne size kızma hakkını kendilerinde bulabiliyorlar. 10 yıllık kartlar için güncel fiyatlardan daha fazla istiyorlar. Gerçekten çok ilginç.
Biraz da laptop sistemine geçmek istememin nedeni yeni nesil ekran kartlarına göre 2 belki de 3 kat daha fazla güç tüketimi olan ve aldıktan sonra çok eskidiği ve garantisi olmadığı için elinizde kalabilecek ekran kartlarının fiyatlarını görmem oldu.
Benim bu arkadaşlara mesaj atıp bir şeyler açıklamaya mecalimin kalmadığını hissediyorum. Artık 2. el piyasasına bakmak benim psikolojimi çok etkiliyor gibi. Mutluluğum için ya almayacağım ya da sıfır alacağım sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı