Neden AMD'ye sürücü problemleri yüzünden laf atılıyor?

Marka kadar modelin de önemli olduğunu unutmayalım.
Evet. Yani Asus gerçekten boru değil. Beni de zaten üzmedi. Hiç bir sorun yok sorunsuz oyunuma bakıyorum God of War, RDR 2 falan filan işte :)

Herkese de öneririm AMD alacaksanız Asus modellerini tercih edin.

(Tabi herkesin durumu el vermeyebilir bu ekonomi ile.)

Yukarıda bıraktığım makale yeterince açıklıyor sebebini. Bir ürün alıyorsam sorunsuz olmasını tercih ederim. Yazılım, tasarım vb. İş yaparken Watmann hatası almayı göze almıyorum. Düşük ve kararlı performans için 3 5 daha fazla veriyorum. Bu benim için yüksek performanstan daha önemli. Herşey teknoloji değildir. Özellikle günümüz dünyasında yazılım da en az teknolojinin kendisi kadar mühim. Rx 5700 xt modelini 1 yıl kadar kullandım. En ufak bir sorun yaşamadım ancak sosyal de her gün Watmann konuları görmekten gına gelmişti. 3000 serisi çıkınca da anında Nvidia karta geçiş yaptım. Sorunsuz şekilde kullanıyorum.

Aldığım bir ürün bana sorun yaşatıyorsa ve bu yeni nesilde de devam ediyorsa o markadan ürün almam. İşlemci açısından insanlar AMD'yi tercih ederken de mi fanboyluk yapıyor merak ediyorum. Ekran kartım Nvidia işlemcim Amd yani? Ekran kartlarında daha çok ekmek yemesi lazım AMD'nin, Rx 7900 XTX boru sorunlarından dolayı 110 dereceyi görüyor. Stabil bir ürün yapmadıkları sürece insanların AMD'ye ekran kartı konusunda yaklaşması zor. Global piyasada da bu görülüyor zaten. Nvidia'nın %79 pazar payından anlaşılabiliyor.

Son düzenleme:
Asıl fanboyluk bu abicim resmen tapıyorsunuz. Adamlar size WattMan hatalı kartları yazılımları kilitledi resmen yıllardır bu sorun devam etmekte o sorun çözüldü diyorsunuz. Resmi bir şey mi diyorum "yok kanka ya underclock 10 numara oluyor eskiden 10 kere hata veriyorsa şimdi 1 kere" gibi abuk sabuk cümleler görüyorum. Aynı hata NVIDIA'da olsa o kartları iade olurdu satılmazdı. Ya da resmi çözüm gelirdi.

Bir çözümü kullanıcılar buluyorsa ki o da kalıcı bir çözüm değil bunun savunulacak bir tarafı yoktur.

Forumlarda AMD GPU performansları yerine DLSS ile kıyaslama muhabbetleri yerine "WattMan" hatası konuları görüyorsan ve AMD deyince akla F/ P değil WattMan geliyorsa tartışmaya açık değil bu bir rezilliktir. Senin üretici olarak bunu sahiplenmen gerekir.

Çevremde minimum 10 kişi ayrı ayrı yerlerde ayrı ayrı zaman dilimlerinde "WattMan" hatası yediler ve servisler kartla ilgilenmiyor bile arkadaşım 3 ay sürecinde aide ettirebildi.

Bir kart alıyorsun geçici çözüm olarak "Underclock" yapmayı bilmek zorunda mı arkadaş para veriyorsun para. Bunu AMD'nin yazılımla yapabilirdi. AMD CPU'ları Ryzen 3000 bile destekledim savundum tutunacak bir şeyler vardı ürünlerin arkasındaydı yazılım olarak da donanım olarak da bunun en büyük kanıtı AM4'tür AMD şu an AM5 bu fiyatlara satabiliyorsa oluşturduğu güvendendir.

Ekran kartında gram güvenmiyorum daha çok ekmek yemesi lazım. FPS'den önce stabilete her şeydir. Senin arabanın 2022 model Fiat'tır kadran 240'tır ama 90 km ile çok keskin viraja giremezsin yemez ama 2002 Golf 4 ile o viraja 120 km ile girersin. Stabilite > FPS.

NVIDIA'nın stabilite olarak daha iyi olduğu söylenebilir fakat AMD'de hiç fena değil. 6000 serisinin gelmesiyle yazılım ve donanım olarak birçok sorunu çözmüş durumda. Bunun için:
NVIDIA: İyi stabilite + Düşük performans + Pahalı fiyat
AMD: Ortalama stabilite + Yüksek performans + Ucuz fiyat
Kısaca:
Ortalama stabilite + Yüksek performans + Ucuz fiyat > İyi stabilite + Düşük performans + Pahalı fiyat

NVIDIA'nın stabilite olarak daha iyi olduğu söylenebilir fakat AMD'de hiç fena değil. 6000 serisinin gelmesiyle yazılım ve donanım olarak birçok sorunu çözmüş durumda. Bunun için:
NVIDIA: İyi stabilite + Düşük performans + Pahalı fiyat
AMD: Ortalama stabilite + Yüksek performans + Ucuz fiyat
Kısaca:
Ortalama stabilite + Yüksek performans + Ucuz fiyat > İyi stabilite + Düşük performans + Pahalı fiyat
Konuya bir nokta koydu bence arkadaş.

Ciddi söylüyorum bugün AMD Ryzen 5 7600X'in IGPU'su WattMan hatası gönderildi dedi Radeon Software'de AMD saf Performansta iyi olsa da yazılımda NVIDIA'yi geçmeleri için 1000 fırın ekmek yemeleri gerekir. İşlemcide çok iyiler onda sıkıntı yok.
Anladığım kadarıyla dahili grafik kartı, doğru mu? Onda da mı wattmann veriyor? Tüh be, tam da AMD A8 7410 with R5 Graphics alacaktım. Üzüldüm şimdi.

0 aldığın kartı underclock/undervolt et, bunu yapmayı öğren, oyun oynamak yerine YouTube video izle, olmadı TR'de servisler mükemmelmiş gibi servise ver ve 0 aldığın kartın servisten reddini bekle. Sonra tekrar servise ver, PC'den soğu. Biz oyun oynamak istiyoruz derken bunu kastetmemiştik.

Garantili kartın WattMan servis süreci... Adam oyun oynayamadı oyun.
Eki Görüntüle 1631038
Kart arızalıysa zaten servis değişim veya iade verir. 3DMark Time Spy'da veya Fire Strike'ta herhangi bir problem yoksa o kartta sıkıntı olma ihtimali düşük. Sistemi test etmek gerek veya en garanti yol farklı bir PSU. Ayriyeten belirttiğim yöntem, frekanstan kaynaklı çökmeleri anlamak için bir yöntemdi. Kimse yapmak veya uğraşmak zorunda değil.

Kart arızalıysa zaten servis değişim veya iade verir. 3DMark Time Spy'da veya Fire Strike'ta herhangi bir problem yoksa o kartta sıkıntı olma ihtimali düşük. Sistemi test etmek gerek veya en garanti yol farklı bir PSU. Ayriyeten belirttiğim yöntem, frekanstan kaynaklı çökmeleri anlamak için bir yöntemdi. Kimse yapmak veya uğraşmak zorunda değil.

Trajikomik seviyede üzgünüm ama fanboysun. Resmini paylaştığım kartın videosu.
Nvidia kart takıyor sıkıntısız AMD kart takıyor PSU bozuk.. Ban yemelik bir şey derdim ama Wattman için değmez..

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konuya bir nokta koydu bence arkadaş.

Nokta öyle koyulmaz bak nokta böyle bir travma ile konur. Konuyu takipten çıkıyorum yeterli fanboy dozumu aldım ben.

Son mesajım..
Ekran görüntüsü 2023-01-13 001108.png

Bir teknoloji sever olarak sevmediğim arkadaşıma "inş. AMD ekran kartı alırsın da Wattman yersin" diye beddua ediyorum ben daha ötesi olamaz mevzunun.

Son düzenleme:
@PcKologX Okuma ve değerlendirme becerini geliştirmen gerek. AMD'yi savunan bir şey yazmış mıyım tekrar bak. Attığın videodaki kartı zaten değiştirmişler ve değiştirdikten sonra kullanıcının problemi çözülmüş. Sıkıntı sürücüde miymiş sence? Kartta problem varsa en garanti yolu değişim veya iade istemek. 3DMark testleri bu işin duayeni. Bu testleri problemsiz geçiyorsa genellikle kartlar sağlamdır. Yine de kesinlikle sağlamdır yazmamışım. AMD kartların PSU'ya daha duyarlı olduğunu, bu sebepten farklı bir PSU ile deneyin yazmışım. Öneri vermek de suç. Bunda bir problem mi var? AMD partnerlerinin iade ve değişim istatistiklerini paylaştıkları verilere göz atarsan ne derecede düşük olduğunu görebilirsin *NVIDIA fanboyu* arkadaş. Sanıyorsun ki herkes problem yaşıyor veya yaşayacak. NVIDIA alınca herkes sıfır sıkıntı mı kullanıyor sanıyorsun? En basitinden NVIDIA forumunu gezebilirsin. Belki at gözlüklerini çıkarmana yardımcı olur.

Geri
Yukarı