Neden Apple?

566156

Kilopat
Makaleler
19
Sizce neden Apple? Bu konuda sadece artılarını söyleyin, eksilerini değil. Neden Apple yani, başka seçenekler varken neden Apple? Bu arada Apple'dan nefret etmiyorum. Apple fanıyım zaten.

Konuyu açma sebebim insanların kafasındaki soru işaretlerini gidermek.

Neden Apple değil dersen cevap bol.

Fiyatlandırma, donanım seçenekleri, GPU kısıtlamaları, harici uygulama/rom imkanlarının kıstılı oluşu.

Asıl soruya dönersek, Tablet telefon noktasında Samsung gibi bir rakip varken ekosistem hariç sebep yok. Ekosistem gene Samsung ile de kuruluyor gerçi.

MacBook ise uzun pil ömrü, sarja takılı/çekik performans farkı olmayışı, ekranı, yazılımının tekel oluşu gibi artılara sahip.

Fakat macOS elzem değilse galaxybook 3 Pro gibi ürünler gene çoğu yönde üstünler, 4070 ile.

Apple'ın optimizasyonu güzel güçlü ama yapılabilecekler çok sınırlı

@566156 Apple cihazların genelde hepsinin farklı avantajları var mesela gününüzde hala iPhone 8 yazılım güncellemesi alıyor MacBook ise fansız ve pil önrü mükemmel bunlar sadece iki örnek.

1. Ekosistem.
2. İşletim sistemi (optimizasyon, uyumluluk, uzun ömürlülük…)
3. Kamerası. (iPhone 6'nın kamerası bile hala daha çok iyi.)
4. Kaliteli olması. (Ürünlerini kullananlar anlar, malzeme kalitesini vs. Demiyorum.)
5. Destek.
6. Güvenlik.

Bağımsız bir ekosistem az cihaz olduğu için güzel optimizasyon. Kaliteli ve uzun ömürlü ürünler. Genelde bunlar ama tabii ama bazı sıkıntıları da var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…