Neden Apple'ın fanboyluğunu yapıyorlar?

Gürgençler tarzı sitelerden bu fiyatın 2.000 TL altına rahatlıkla alabiliyorsun ayrıca kamera ve mikrofona gelecek olursak, keşke bir MacBook'un hoparlöründen 30 saniye müzik dinlemiş olsaydın da hoparlör konusunda yorum yapmasaydın.
Üstte arka arkaya yazdığın fiyatlar hangi ürünlerin fiyatları kaç yıl öncesinden kaldı bilmiyorum ancak benim m1'de tebrik ettiğim performansı gibi Global'deki fiyat stabilitesi oldu.
Ayrıca ekran kartına gelecek olursak, oyun performansında 1050 Ti dengi olabilir haklısındır ancak bir render kıyaslamalarına bakmanı tavsiye ederim mobil 2060'ı 4K Render'da 4'e katlıyor.
O sisteme 1050 Ti alırsan galiba bir 10 kat fark yersin diye düşünüyorum.
Ayrıca gönderdiğin monitör VA IPS değil panel oyun bilgisayarı konuşuyor olsak MacBook konuşmazdık. Kesinlikle bu monitör rakibi değil.
Yakın zamanda kendime bilgisayar topladığım için fiyatları bu kadar rahatça yazabildim. Kendim 750 TL ödedim 16 gb ram'e. +8 için, 2200 TL para vermedim yani. B550M bir anakart 1500 TL. Kontrol edebilirsin yazdığım bütün fiyatları. Ortalama bir kasa olarak örnek verdiğim kasa
1000 TL dediğim 750 Watt PSU Corsair CX Series CX750F RGB CP-9020218-EU 750 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

1000 TL 240MM olarak belirttiğim sıvı soğutucu: https://www.akakce.com/islemci-sogu...-a18pc-r2-sivi-sogutucu-fiyati,750423396.html

1000 TL olarak belirttiğim 16 gb ramler: https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...cl16-cmk16gx4m2e3200c16-fiyati,504034759.html

SSD'nin linkini yukarıda bırakmıştım zaten. Ayrıca Macbook Pro 13" kullandım. Bir yakınımın cihazıydı, kendisine teşekkür ederim bana 1 ay deneyimlemem için izin verdi. Kullandığım JBL cihazlara yakın bir ses performansı verdiğini kabul edebilirim. Bu yüzden 1500 TL bir hoparlör fiyatı belirledim. Monitör olarak biraz haksızlık yaptığımı kabul edeyim. Bu yüzden monitörü IPS bir montiör https://www.itopya.com/viewsonic-27-vx2758-2kp-mhd-144hz-1ms-2xhdmi-dp-qhd-freesync-gaming-monitor/ ile değiştirerek hakkını vereyim. Bu bize +400 TL etki eder. Diğerlerinin daha düşük fiyatlarını bilerek düşmüyorum. :)

Okuduğunu anlama yetisi olmayan insanla tartışmak da ayrı bir ceza insana.

Aynen dostum ben okuduğumu anlayamıyorum. Sen marka fanboyluk konusuna kaç tane kız arkadaşın olduğunu yazmışsın. Ana odağı bilgisayar teknolojisi olan bir forumda herkesin sistem parçaları aynı değerde olmadığı halde yazanlar gösterişçidir diyorsun. Bence senin psikolojik bir tedaviye ihtiyacın var. Gerçekten imzandaki sözün hakkını veriyorsun. Hahaha :D

Yakın zamanda kendime bilgisayar topladığım için fiyatları bu kadar rahatça yazabildim. Kendim 750 TL ödedim 16 GB RAM'e. +8 için, 2200 TL para vermedim yani. B550M bir anakart 1500 TL. Kontrol edebilirsin yazdığım bütün fiyatları. Ortalama bir kasa olarak örnek verdiğim kasa.
1000 TL dediğim 750 Watt PSU Corsair CX Series CX750F RGB CP-9020218-EU 750 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

1000 TL 240mm olarak belirttiğim sıvı soğutucu: Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 MLW-D24M-A18PC-R2 Sıvı Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

1000 TL olarak belirttiğim 16 GB RAM'ler: Corsair Vengeance 16 GB (2X8) 3200MHz DDR4 CL16 CMK16GX4M2E3200C16 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

SSD'nin linkini yukarıda bırakmıştım zaten. Ayrıca MacBook Pro 13" kullandım. Bir yakınımın cihazıydı, kendisine teşekkür ederim bana 1 ay deneyimlemem için izin verdi. Kullandığım JBL cihazlara yakın bir ses performansı verdiğini kabul edebilirim. Bu yüzden 1500 TL bir hoparlör fiyatı belirledim. Monitör olarak biraz haksızlık yaptığımı kabul edeyim. Bu yüzden monitörü IPS bir montiör Viewsonic 27" VX2758-2KP-MHD 144Hz 1ms 2xHDMI DP IPS QHD Freesync Gaming Monitör | ITOPYA ile değiştirerek hakkını vereyim. Bu bize +400 TL etki eder. Diğerlerinin daha düşük fiyatlarını bilerek düşmüyorum. :)

Burada ikimiz de görüyoruz ki taşınılabilir 2 kg ağırlığı olan bir cihaz bu cihazın yaptığı işi yapabiliyor benim bahsettiğim başarı bu. Dürüst olalım elbette ki 1050 Ti yerine 2060 gibi bir ekran kartı takıldığında çoğu oyunu 2K'da açabileceğiniz bir oyun bilgisayarı bu renderınızı da alırsınız, oyununuzu da oynarsınız işinizi de görürsünüz.
Ancak gerçekten M1 fazlasıyla tebrik edilesi bir iş teknolojinin T'sinden anlamayan insanların buraya gelip, "M1 Murat 131 5800X Ferrari" diye kıyas yapması rahatsız ediyor.
Konuyu bir örnek vererek kapatmak istiyorum, elimde bir oyuncu Laptop'um var 2060 ekran kartı var takıyorum 4K televizyona RDR2'de yüksek-Ultra karışık ayarlarda 40-50 FPS arası alıyorum zaten başka oyunda 50 FPS altına inmiyor ki benim televizyonum 50 hz ben m1'i alırken oyun oynayayım diye bir derdim yoktu.

Konuyu oyun oynamakla derdi olmayan, fiyat performans arayan, teknik servis ve garanti rahatlığı isteyen ve aynı zamanda taşınılabilir bir cihaza sahip olmak isteyen herkes m1'i gönül rahatlığıyla tercih edebilir.
Oyun oynamayı düşünen TFT, business tour benzeri masa oyunlarının üstünde oyunları gecikmesiz ve akıcı oynamak isteyen kişilerse m1'i tercih etmekte 2 kez düşünmeliler olarak noktalayalım konuyu yoksa teknik detaylara fazlasıyla dalıp birbirimizi yoracağız.

Yakın zamanda kendime bilgisayar topladığım için fiyatları bu kadar rahatça yazabildim. Kendim 750 TL ödedim 16 gb ram'e. +8 için, 2200 TL para vermedim yani. B550M bir anakart 1500 TL. Kontrol edebilirsin yazdığım bütün fiyatları. Ortalama bir kasa olarak örnek verdiğim kasa

1000 TL 240MM olarak belirttiğim sıvı soğutucu: Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 MLW-D24M-A18PC-R2 Sıvı Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

1000 TL olarak belirttiğim 16 gb ramler: Corsair Vengeance 16 GB (2X8) 3200MHz DDR4 CL16 CMK16GX4M2E3200C16 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

SSD'nin linkini yukarıda bırakmıştım zaten. Ayrıca Macbook Pro 13" kullandım. Bir yakınımın cihazıydı, kendisine teşekkür ederim bana 1 ay deneyimlemem için izin verdi. Kullandığım JBL cihazlara yakın bir ses performansı verdiğini kabul edebilirim. Bu yüzden 1500 TL bir hoparlör fiyatı belirledim. Monitör olarak biraz haksızlık yaptığımı kabul edeyim. Bu yüzden monitörü IPS bir montiör Viewsonic 27" VX2758-2KP-MHD 144Hz 1ms 2xHDMI DP IPS QHD Freesync Gaming Monitör | ITOPYA ile değiştirerek hakkını vereyim. Bu bize +400 TL etki eder. Diğerlerinin daha düşük fiyatlarını bilerek düşmüyorum. :)
Masaüstü bilgisayarların fiyat perfonmans oranları yüksek oluyor. Ekran kartı stok sorunları yaşanmadan önce 8000 liraya RTX 2060'lı bir bilgisayar toplanabiliyordu. 8500-9000 lira arasına Acer Nitro 5 GTX 1650Ti ekran kartlı bir dizüstü bilgisayar alıyordun o zamanlar. Yeni MacBooklar da RAM'ler SODIIM tip değilde lehimli olarak geliyor diye biliyorum. O pahalı olmasına bir nebze etki edebilir fakat 2.000 lira çok para orada haklısın. Masaüstü bilgisayarlar kısaca dizüstü bilgisayarlardan çok daha fiyat perfonmans oluyor. Dizüstü bilgisayarlar her zaman sundukları donanıma karşılık masaüstüne göre geri kalsada daha pahalılardı. Çünkü taşınabilir kompakt bir yapıya sahipler. Evde RTX 3090'lı tepe model bir sistemin olsa ne yazar dışarıda çalışan birisi isen ve bir dizüstü bilgisayarın yoksa.

Şaka dalga bir yana da, abimde bir süre iPhone kullandı, geçen hafta idarelik Note5 aldık alışamadı iade etti. Bir süre iOS kullanınca istemesende Android'i beğenmiyorsun hocam, amcamda öyleydi. iPhone 4Sten beridir başka telefon almaz sadece iPhone alır. Sanırım başka telefonlara alışamıyorlar ve IOS'u benimsiyorlar.

Aynen dostum ben okuduğumu anlayamıyorum. Sen marka fanboyluk konusuna kaç tane kız arkadaşın olduğunu yazmışsın. Ana odağı bilgisayar teknolojisi olan bir forumda herkesin sistem parçaları aynı değerde olmadığı halde yazanlar gösterişçidir diyorsun. Bence senin psikolojik bir tedaviye ihtiyacın var. Gerçekten imzandaki sözün hakkını veriyorsun. Hahaha :D

Bir de kendini komik sanıyorsun ya? Bu gerçekten komik işte.

Ancak gerçekten M1 fazlasıyla tebrik edilesi bir iş teknolojinin T'sinden anlamayan insanların buraya gelip, "M1 Murat 131 5800X Ferrari" diye kıyas yapması rahatsız ediyor.

O teknolojinin T'sinden anlamayan insan 15 yıl teknik servis olarak çalıştı işte. Siz Apple'ın çağdışı işlemcisini satma amacına hizmet etmeye devam edin okuyanların hepsi biliyor kimin teknolojiden daha çok anladığını.

Diger markalarin fanboylugunu neden yapiyorlarsa insanlar bu da ondan.
Zamanla belirli markalara sempati gelistiriyor insanlar ve satin alirken rasyonel degil duygusal davraniyorlar.
Bence bu cok da kotu bir sey degil. Herkesin belirli markalara karsi az da olsa sempatisi vardir.

Çocuğun 20 yılda 2 kız arkadaşının olmasının sebebi libidosunun azlığı değil, bildiğin beceriksizliği.
Ben Vestel Venus Z20 kullanıyorum. 18 yılda sadece 1 sevgilim oldu. Daha önceleri ise Lenovo K6 Power ve Asus Zenfone 5 kullanmıştım. Kullandığım telefon ile kız arkadaşımın ne alakası var?

Diger markalarin fanboylugunu neden yapiyorlarsa insanlar bu da ondan.
Zamanla belirli markalara sempati gelistiriyor insanlar ve satin alirken rasyonel degil duygusal davraniyorlar.
Bence bu cok da kotu bir sey degil. Herkesin belirli markalara karsi az da olsa sempatisi vardir.
Sempatisi olmasında sorun yok.
Bazıları bu işi kız arkadaş seviyesine çıkarıyor.

Geri
Yukarı