Neden Apple'ın fanboyluğunu yapıyorlar?

Diger markalarin fanboylugunu neden yapiyorlarsa insanlar bu da ondan.
Zamanla belirli markalara sempati gelistiriyor insanlar ve satin alirken rasyonel degil duygusal davraniyorlar.
Bence bu cok da kotu bir şey degil. Herkesin belirli markalara karsi az da olsa sempatisi vardir.

Bence bu ön yargılı yaklaşıma neden oluyor. Misal olarak, Vestel Venus Z20 alacağım vakit (1000 TL) fiyat-performans bakıyorum, kamerasının kötü olduğunu biliyorum ama işimi görsün yeter, diyorum.
Ben Vestel Venus Z20 diyorum adama, adam bana yarı özelliğinde, fiyatı %50 fazla olan Çin cihazları öneriyor. Arkadaşım, bütçem belli değil mi sence? Ver de gideyim yahu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Vestel Venus Z20 kullanıyorum. 18 yılda sadece 1 sevgilim oldu. Daha önceleri ise Lenovo K6 Power ve Asus Zenfone 5 kullanmıştım. Kullandığım telefon ile kız arkadaşımın ne alakası var?
Bahsettiğimk son derece sosyal, yakışıklı ve iyi bir müzisyen. Bu niteliklere sahip bir insanın kadınların arkasından ağzı sulanarak bakması beceriksizlikten başka hiç bir şey ile açıklanamaz ondan örnek vermek zorunda hissettim.

Bence bu ön yargılı yaklaşıma neden oluyor. Misal olarak, Vestel Venus Z20 alacağım vakit (1000 TL) fiyat-performans bakıyorum, kamerasının kötü olduğunu biliyorum ama işimi görsün yeter, diyorum.
Ben Vestel Venus Z20 diyorum adama, adam bana yarı özelliğinde, fiyatı %50 fazla olan Çin cihazları öneriyor. Arkadaşım, bütçem belli değil mi sence? Ver de gideyim yahu?

Baktin oneri yapan insan sana olculebilir degerlerle degil de "Apple ustune telefon yok abi" vs gibi sacmaliklarla geliyor, dinlemezsin ve mesele kapanir.

Elektronik cihazlar tasarimlari haric olculebilir ve kiyaslanabilir seyler. ( Tasarim subjektif )
Eger senin icin tasarim onemliyse baskasina sorma, tipini begendigini al.
Diger her sey icin onlarca benchmark - kiyaslama var.

Bence birbirini fanboylukla suclayip bu tarz konularda dalasan tiplerin teknik bilgisi yetersiz insanlar. A islemcisinin B islemcisinden hangi konularda iyi oldugunu belirlemek cok da zor degil cunku, tartismaya acik bir sey degil.
Değil elbet.
Bu seviyeye çıkması mental sağlığı için iyi değil. Markaya kız arkadaş muamelesi yapmak bana kalırsa yıkıklıktır.
O beni ilgilendirmiyor.
Apple'dan cirkin cok kiz tanidim :)

Bir de kendini komik sanıyorsun ya? Bu gerçekten komik işte.

O teknolojinin T'sinden anlamayan insan 15 yıl teknik servis olarak çalıştı işte. Siz Apple'ın çağdışı işlemcisini satma amacına hizmet etmeye devam edin okuyanların hepsi biliyor kimin teknolojiden daha çok anladığını.
Teknik serviste her gelen cihazın yanında kız arkadaş hediye ediyorlar mıydı?

Bahsettiğimk son derece sosyal, yakışıklı ve iyi bir müzisyen. Bu niteliklere sahip bir insanın kadınların arkasından ağzı sulanarak bakması beceriksizlikten başka hiç bir şey ile açıklanamaz ondan örnek vermek zorunda hissettim.
Arkadaşın sizin gibi kompleksli ve kıskanç birini hayatından çıkarmadığı için gerçekten dediğiniz gibi becereksizmiş. Ne arkadaşmış be kaç sayfa verip veriştimişsin.

Geri
Yukarı