Neden avatar aang dünyayı kurtardı?

Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Aklıma takıldı aslında avatar çok da güçlü bir şey değil gibi. Sadece 4 elementi bükebiliyor, yani bu demek ki hava bükücü, ateş bükücü, su bükücü toprak bükücülerin birleşimi demek :D Ee, yani sadece avatar değil, birkaç adam birleşse ateş kralı Ozai'yi yenebilir. Çok komik bu durum. Keşke avatar normal bükücülere göre çok daha hatta kat kat daha iyi bükebilseydi elementleri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Avatar, avatar state' te geçtiğinde zaten elementleri kat kat daha güçlü büküyor. Onun haricinde eski hayatlarına da erişebildiği için eski avatarların bilgilerinden, tecrübelerinden de yararlanabiliyor, bu da ona bir üstünlük sağlıyor. Ozai'yi, Iroh bile yenerdi büyük ihtimalle, ama tarihe o şekilde geçmesini istemedi.

Avatar, avatar State'te geçtiğinde zaten elementleri kat kat daha güçlü büküyor. Onun haricinde eski hayatlarına da erişebildiği için eski avatarların bilgilerinden, tecrübelerinden de yararlanabiliyor, bu da ona bir üstünlük sağlıyor. Ozai'yi, Iroh bile yenerdi büyük ihtimalle, ama tarihe o şekilde geçmesini istemedi.

Evet, Zuko demişti Iroh'a onu yenebilir misin diye, yanlış hatırlamıyorsam "Pek emin değilim hem de onu benim yenmem doğru olmaz" gibi bir şey demişti aynı şekilde Zuko'da güneş tutulması vaktinde Ozai'nin yanına gitmişti onu öldürebilirdi ama bu benim değil avatarın kaderi falan demişti. Ya tabii ki avatar güçlü ama öyle dünya tek ona bağlı tarzında bir gücü yok ki Korra'da avatar State'nin çok da güçlü olmadığını gördük muhtemelen Korra'da daha fazla heyecan katmak açısından düşürdüler gücünü :/.

Evet, Zuko demişti Iroh'a onu yenebilir misin diye, yanlış hatırlamıyorsam "Pek emin değilim hem de onu benim yenmem doğru olmaz" gibi bir şey demişti aynı şekilde Zuko'da güneş tutulması vaktinde Ozai'nin yanına gitmişti onu öldürebilirdi ama bu benim değil avatarın kaderi falan demişti. Ya tabii ki avatar güçlü ama öyle dünya tek ona bağlı tarzında bir gücü yok ki Korra'da avatar State'nin çok da güçlü olmadığını gördük muhtemelen Korra'da daha fazla heyecan katmak açısından düşürdüler gücünü :/.
Aynen dünya tek başına avatara bağlı değil. 5-10 kişi ile mücadele edebilse bile orduya karşı pek şansı yok. Avatar filmi olunca mecbur büyütüyorlar onu biraz, hepimizin sana ihtiyacı var, sen avatarsın, yaparsın gibisinden :).

Ordu bir yana, Kyoshi o güçle kıtaları ikiye ayırmıştı aslında. Avatar halindeyken Godmode'da olması gerekirken Korra'yı şamar oğlana çevirdiler. Gelen geçen pataklıyordu kızı.
Benim aklıma da direkt Kyoshi'nin kendine ada böldüğü bölüm gelmişti. Gerçi o kadın biraz psikopattı sanırsam.

Benim aklıma da direkt Kyoshi'nin kendine ada böldüğü bölüm gelmişti. Gerçi o kadın biraz psikopattı sanırsam.
Öyle, ama duygularının gücüne çok bir etkisi olmaması lazım. Üstelik, nesilden nesile deneyim birikimi olduğu için teknik olarak Korra'nın Kyoshi'den daha güçlü olması beklenir.

Kendinden önce gelen yüzlerce Avatar'ın bilgisini kullanarak artistik hareketler yapıp daha ilk bölümden dünyayı mutlak barışa kavuşturması hoş olmazdı elbette ama bu kadar da yerin dibine sokmaları gerekmezdi 😃

Son düzenleme:
Öyle, ama duygularının gücüne çok bir etkisi olmaması lazım. Üstelik, nesilden nesile deneyim birikimi olduğu için teknik olarak Korra'nın Kyoshi'den daha güçlü olması beklenir.

Kendinden önce gelen yüzlerce Avatar'ın bilgisini kullanarak artistik hareketler yapıp daha ilk bölümden dünyayı mutlak barışa kavuşturması hoş olmazdı elbette ama bu kadar da yerin dibine sokmaları gerekmezdi 😃
Korra'da batırdılar :( .

Zuko ateş kralını öldürebilirdi ama bunu avatarın yapmasının doğru olacağını söylemişti ve öldürmemişti. Amaç ateş kralı öldürmek değil savaşa son vermekti. Ateş kralı ölse yerine geçecek kişi yine savaş çıkartabilirdi. Zuko ateş kralı olduğu için barış daha kolay sağlandı.
Avatar bu işleri tek başına yapmadı. Arkadaşları olmasa barışı sağlayamazdı. Ateş kralı yenilgiye uğradığı gibi savaş bitmiyor ve barışın nasıl geldiğini anlatılıyor ama çizgi romanı var sadece. Korra yerine keşke bunun çizgi dizisi çıksaydı.

Geri
Yukarı