Neden ayrı PSU?

kori

Kilopat
Daha fazla  
Technopat sistemlerinde ve sosyalde önerilen çoğu sistemde ayrı PSU alındığını farkettim. Kasa ile gelen psular ile ayrı alınan psular arasında ne fark vardır?

Kasa ile gelen PSU'lar genellikle kalitesiz oluyor. PSU olarak genelde Corsair vs serisi öneriyoruz ya da Zalman, Thermaltake gibi kaliteli markalardan öneriyoruz. PSU'nun 12 v kanalından verdiği güç ve 80+ bronze sertifikası en önemli unsurlardır. Kasa ile gelen kaliteli PSU'lar da var tabi ki ama detaylı bilgilerine de bakmak gerekli.

Kasa ile gelen PSU'lar genellikle kalitesiz oluyor. PSU olarak genelde Corsair vs serisi öneriyoruz ya da Zalman, Thermaltake gibi kaliteli markalardan öneriyoruz. PSU'nun 12 v kanalından verdiği güç ve 80+ bronze sertifikası en önemli unsurlardır.
Öğrendiğim iyi oldu, teşekkürler.

Güç kaynağında bütçe varsa alınacak ilk marka Seasonic olmalı eğer bütçe yorsa alternatif markalara yönelinmeli. Yukarıda arkadaş açıklamış zaten kasa ile gelen güç kaynakları genelde iyi olmuyor.
Seasonic benim bildiğim en kaliteli marka. Onun dışında şu markalara da güvenebilirsiniz:
Corsair, Thermaltake, Zalman, Cooler Master, ve Silverstone'un bağzı ürünleri.

Son düzenleme:
Bir sorum daha olacak. 7000 TL'lik sistemde kullanılan PSU Seasonic'ti yanlış hatırlamıyorsam. Fakat Vatan Bilgisayara baktım ve orada bulamadım. Rehberdeki PSU'yu ve kasayı alabileceğim güvenli bir yer var mı?

Gerçekten kaliteli güç kaynağı üreten firma yeterli sayıda bana göre. EVGA, Antec, FSP, Cougar, Enermax gibi firmalar mevcut bu sayılan firmaların yanında. Enermax hala üretiyor mu bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı