Neden bulut depolama yerine fiziki depolama kullanılıyor?

1-2 TB harici HDD kullanan çok, bulut depolamaya göre. Peki neden? Ne fark ediyor?
Türkiye'de internet hızları yavaş.

Azure'da depolama için 1TB kapasite kiralamak 27 dolar tutuyor en az.

Güvensizlik de var. Veriler yarın bir gün ucurulabilir.

Erişim sorunları olabiliyor. Önemli bir veriyi cekecekken sunucu gidebilir.

HDD'yi her yere taşırsin ama bulutu internet olmadan kullanamazsın.
Cloud sağlayıcılarına attığımız şeyler kişisel dosyalarımız oluyor. iCloud gibi bu sağlayıcılar da patlasa her şeyimiz ortaya çıkabilir. Bence dikkat edilmesi gerekli kesinlikle.
iCloud verilerimizi tarıyor. Çocuk p*rnosunu engellemek için yaradığını söylüyor.

Cloud sağlayıcılarına attığımız şeyler kişisel dosyalarımız oluyor. iCloud gibi bu sağlayıcılar da patlasa her şeyimiz ortaya çıkabilir. Bence dikkat edilmesi gerekli kesinlikle.

Hiç böyle düşünmemiştim. Sonuçta %100 güvenli diyebileceğimiz hizmet veren kimse yok. İllaki zafiyetler sorunlar oluyor. O yüzden ben çok takmamaya başlamıştım.

iCloud verilerimizi tarıyor. Çocuk p*rnosunu engellemek için yaradığını söylüyor.
Bahane, bahane...
Hiç böyle düşünmemiştim. Sonuçta %100 güvenli diyebileceğimiz hizmet veren kimse yok. İllaki zafiyetler sorunlar oluyor. O yüzden ben çok takmamaya başlamıştım.
En azından Google Drive'dan daha güvenilir olan servisler var ama maalesef TL ile satış yapmadıkları için çok pahalı oluyorlar.

Geri
Yukarı