Neden çoğu bilgisayar oyunu Windows'a çıkıyor?

Klavyekedisiyt

Decapat
Benim merak ettiğim konu bar neden macOS ve Linux'a oyun çıkmıyorken neden sadece Windows'a oyun çıkıyor? Mac'te Minecraft, FIFA ve GTA 5 oynanabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü Windows'un pazar payı fazla. Zaten az kişinin oynayacağı oyun için emek harcamaya gerek duymuyorlar.

Mac'te oyunun desteği var ise oynanılabilir diye biliyorum bu oyunlar. Linux için wine ve Lutris çok iyi iş görüyor.

FIFA ile GTA 5'i bilmiyorum ama Minecraft oynanabilir. Linux'a oyun çıkmamasının sebebi ise üstteki arkadaşın dediği gibi çoğu kişi Windows kullanıyor .

En iyi oyun deneyimini o sunduğu için. RTX dediğimiz şey bile Directx sayesinde oluyor. O nerede peki? Windows işletim sisteminde mevcut.

Benim merak ettiğim konu bar neden macOS ve Linux'a oyun çıkmıyorken neden sadece Windows'a oyun çıkıyor? Mac'te Minecraft, FIFA ve GTA 5 oynanabilir mi?

Mac'ler oyun için tasarlanmazlar yani tabii ki de macosa bazı oyunlar gelir fakat sencede Windows daha mantıklı değil mi? ( bu arada oynarsın Minecraft falan ama FPS çok iyi olmaz )

Mac daha çok render tarzı işler için kullanılıyor. Windows daha yaygın. Windows'a çıkarmak daha mantıklı.

Mac için oyunların kaldırıp kaldırılmaması pek belirgin cevap değil.

Az talep olan bir yere iş yapmazlar mantıken. Ama kim istemez Linux tarafında zengin bir platform olsun.

Geri
Yukarı