Neden çoğu forum birbirine benziyor?

• Konuyu başlatan Roux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 1B
Artık çoğu forum XenForo 2 altyapısını kullanıyor. vBulletin ve diğer altyapıları kullanan forum sayıları oldukça azaldı. Technopat da bildiğim kadarıyla standart XenForo temasını kullandığı için benzerlikler var. Ama kalite anlamında asla diğerlerine benzemez.

Son düzenleme:
Kullanılan altyapıdan kaynaklı. Birçok teknoloji forumu XenForo kullanmakta. Siz de bir XenForo altyapılı forum sitesi kurduğunuzda temalar ve birkaç CSS'den başka kökten bir değişikliğe gidemeyeceksiniz. Tabi bu kodlama konusunda bilgisi ve vakti olanlar çok daha farklı projeler çıkarabilir ortaya.

10 senedir o turuncu foruma üyeydim. Allah korusun :)
10 yıl uzun bir süreymiş, size öyle denk gelmiştir diyeceğim ama bunu demek için çok uzun bir süre vakit geçirmişsiniz :)

O halde bana gelenler öyle çıkmış. Aynı sektörde olduğumuz bir pilot arkadaşla tanışmıştım, o da 10 yıllık bir üyeydi ve gayet kaliteli mesajları, içerikleri vardır. Belki denk gelmişsinizdir, bilemeyeceğim.

Burada özellikle rütbelerin değeri daha fazla. Katkıda Bulunan, Researcher veya Security gibi olanları kastediyorum. Gerçek bir emeğin sonunda veriliyor. Fakat başka forumlarda mizah veya iltifat bazında kolaylıkla değişik tabelalar verilebilir size.

Bir de tabii burası başta özenli Türkçe kullanımı olmak üzere forum içi hal ve hareketlerin bir Fair Play'e bağlanması amacıyla gözettiği görece katı kurallarla göze çarpan bir platform.

Ana evinde başka kızları övermiş gibi olmasın ama, benim de birçok alanında bilgili turuncu arkadaşım var. Buraya bir göç veya bir grup devşirme hiç fena olmazdı aslında. 😃

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı