Neden erkeklerin altın ve ipek kullanması yasak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bende duymuştum böyle bir söylenti. Hatta bir arkadaşıma altın yüzük taktırmamışlardı. Sebepte şuymuş erkeğin en değerli eşyası kadınıymış. Çocuk platin yüzük takıyor. E diyorum platin altından daha değerli bir şey. Hayır değil diyorlar :D :D.

Ben 4 kadınla evli olsam benim için hiçbir sosyal sıkıntı olmaz :D. Neyin kafası bu? Karılarımın hesabını sana mı vereceğim derim.
Siz rahatsız olursunuz, bizim için sıkıntı olmaz. Yeter ki 4 kadın da buna aynı anda izin versin.

4 kadınla evlenmek zorunlu değildir ve kadınlar buna zorlanamaz.
Anlıyorum hocam. Temeliniz fikirden çok evrimsel süreç ile ilgili. Biyolojik olarak 4 kadına sahip olabilirim ama etik açıdan umrumda değil diyorsunuz. Ben de diyorum ki o 4 kadından biri kardeşim olursa, gönlü dahi olsa sizi vururdum. Etik açıdan yani. Biraz zarara girmiş olurdunuz ama bana ne.

Ben 4 kadınla evli olsam benim için hiçbir sosyal sıkıntı olmaz :D. Neyin kafası bu? Karılarımın hesabını sana mı vereceğim derim.
Siz rahatsız olursunuz, bizim için sıkıntı olmaz. Yeter ki 4 kadın da buna aynı anda izin versin.

Bir erkeğin birden fazla eşinin olması çok saçma bir şey. 1500 yıl önce koruma amaçlı mantıklı olabilir ama şuan hiçbir mantığı yok.

﴾101﴿
Ey iman edenler! Açıklandığı takdirde sizi sıkıntıya sokacak hususlarda soru sormayın. Kur'an indirilirken böyle sorular sorarsanız size açıklanır. Allah onlardan sizi muaf tutmuştur. Allah çok bağışlayıcıdır, halîmdir.

Surenin ismi ne?

Konuya gelecek olursak böyle bir şey Kur'an da yazıyor mu?

Ben 4 kadınla evli olsam benim için hiçbir sosyal sıkıntı olmaz :D. neyin kafası bu? Karılarımın hesabını sana mı vereceğim derim.

Orta doğu kültürü. Tamaaam!

Efendimiz (SAV), (Gümüş yüzük takabilirsin. Ağırlığı da bir miskâli (yaklaşık 3,5 gramı) geçmesin ve sağ eline tak!) buyurdu.

Niye 3,5 gram mesela? Cidden, bu arada bilen var mı?

Dini bir konu açılınca asla değişmeyen kronoloji:
Konu açılışı (1. Sayfa)
Yardım etmeye çalışan birkaç mesaj(1-2. Sayfalar).
1-2. Sayfadaki bilgilerin reddedilmesi veya onaylanması(2-9. Sayfalar)
Konuyla alakası olmayan tartışmaların başlaması ve gelişmesi(10-20. Sayfalar)
Konudan tamamen ayrı saçma tartışmalar ve konunun kilitlenmesi(15-20+).

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı