Neden erkeklerin altın ve ipek kullanması yasak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Maden ve yün parçası olan şeyler neden günah? Sadece gösterişe sebep verebileceği için mi günah? Yoksa başka şeylerde var mı? Bana tuhaf geldi internette yazanlardan bir şey anlamadım. Ve neden kadınlara günah değil? İnternette kadınlar süslenmek isteyebilir yazıyordu neden erkeklerde istemesin?
Dostum bunu sadece bir erkeğe altın haram diye düşünme. İslam her zaman toplumdaki makası açılmamasını ister bu yüzden sana faydası olmayacak pahalı herhangi bir şeyi de kendine haram olarak sayabilirisin. Bu şeylere harcayacağın parayı toplumdaki yardıma muhtaç insanlara verebilirsin.

Dostum bunu sadece bir erkeğe altın haram diye düşünme. İslam her zaman toplumdaki makası açılmamasını ister bu yüzden sana faydası olmayacak pahalı herhangi bir şeyi de kendine haram olarak sayabilirisin. Bu şeylere harcayacağın parayı toplumdaki yardıma muhtaç insanlara verebilirsin.

Elmas haram mı mesela?

Altın saatlerin en çok takıldığı ülkelerin başında Arap ülkeleri geliyor ama...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı