Neden eski PES oyunları Online oynanmıyor?

ahmylz4565

Centipat
Hocam örnek vereyim PES 17 benim için çok sarıyor ve Online olsa her türlü oynarım ama Konami yapmıyor. Peki neden normal oyuncu kitlesi böyle bir şey yapamıyor? Mesela CS 1.6 oyununda toplulukların kendi sunucuları var. Bunun aynısı PES 17 de olmaz mı? Bilmediğim için merakımdan soruyorum.

Hocam örnek vereyim PES 17 benim için çok sarıyor ve Online olsa her türlü oynarım ama Konami yapmıyor. Peki neden normal oyuncu kitlesi böyle bir şey yapamıyor? Mesela CS 1.6 oyununda toplulukların kendi sunucuları var. Bunun aynısı PES 17 de olmaz mı? Bilmediğim için merakımdan soruyorum.

Sunucularda gereksiz masraf olmasın diyedir. Eski FIFA oyunları mesela halen oynanabilir durumda bazıları. Bu da sırf çok fazla kişi satın aldı diye. Misal pes de FIFA kadar satılsa onun da serverleri açık kalırdı belki.

Hocam herhalde PES 17'nin Online sunucuları olmadığı içindir Online için bir eklenti vs varsa belki oynanabilir.

PES 2017'nin ağ kodu ve sunucu mekanizmaları Konami kapattı diye biliyorum ve bunların açık kaynak olmaması, toplulukların kendi sunucular kurmasını zorlaştırır. CS 1.6'da ise, oyunun yapısı daha kolay ve erişilebilir durumda. Bir de oyunun koduna müdahale edilmesi ve sunucuların kurulması yasal olarak sorun teşkil eder. Konami'nin izni olmadan bu tür sunucuların kurulması, telif hakkı ihlali olabilir

Sunucularda gereksiz masraf olmasın diyedir. Eski FIFA oyunları mesela halen oynanabilir durumda bazıları. Bu da sırf çok fazla kişi satın aldı diye. Misal pes de FIFA kadar satılsa onun da serverleri açık kalırdı belki.

Fifadakilerde oynanmıyor sadece arkadaşın ile lan üzerinden oynanabiliyor eğer aynı IP üzerinden oynarsan bir 3. parti yazılım gerektirmiyor , ancak Hamachi gibi programlarda iş görüyor.

Geri
Yukarı