Neden herkesin çok parası var?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yalandan yere ülke ve alım gücü iyi diye göstermek için mi açtınız konuyu? Asgari ücretliler artık taksitle bir şeye yaklaşamaz oldu. Marketteki ürünler bile pahalı geliyor. Siz birkaç kişiye bakarak ekonominin iyi olduğunu anlayamazsınız. Neyi nasıl alacağız diye düşünmekten iyicene mutsuzlaştık. Yüzüm gülmüyor. Gülüyorum diyorum ama diyorum sadece. Unuttum gülmeyi. Anlamını yitirdi benim için.

Sen çalıştığın kafeye tatil günlerinde gidiyor musun gidiyorsan sende de para vardır. Asgari ücretlinin dediğin gibi mekanlara harcayacak parası olduğunu düşünmüyorum
Ben olsa da gitmem. Kafeye gitmek bana göre gereksiz ve boş yere para israfı. Gidilmez değil gidilir ama ayda yıla bir. Buradakiler gibi 2-3 günde değil.

Çalıştığı kafeye gelen insanları 85 milyonluk ülkeye genellemek. Maşallah kardeşim kafan zehir.
Genellerim, çünkü ülkenin dört bir tarafından hatta diğer ülkelerden gelenler var.

Benim çalıştığım yerde de aynı. Ama bu demek değildir ki herkesin parası var. Parası olanları görüyoruz sadece.

Hani herkes açtı, parası yoktu? Self-servis bir kafede çalışıyorum, gelen müşterilere bakıyorum, adamlar 500-600 TL hesap ödüyorlar hiç sorgulamadan. Aldıkları ise 3-4 limonata, 3-4 tatlı. Yemek falan olsa bir şey demeyeceğim. Afedersiniz ama millette deli gibi para var. Şimdi diyeceksiniz ki oraya gelenler mi Türkiye ortalamasını oluşturuyor. Evet çünkü buraya her kesimden günde belki bine yakın insan geliyor. Bunların içinde fakir olan da vardır, zengin olan da. Bu yüzden ortalamayı oluşturur. Bir de herkes paramız yok, açız diye ortalıkta geziyor. Tamam ülkede pahalılık ve enflasyon var ama hem söyleniyorlar hem de hiç sorgulamadan çok para harcıyorlar. Bir de çok fazla israf ediyorlar, en basitinden kutu kola alıyor hiç içmeden kalkıyor, ya da tatlıyı hiç yemeden öylece bırakıyor. Neden bu kadar çok fazla harcama ve israf var?
Hangi sehirdesiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı