Neden İ9 çıkmıyor ?

MertDemir

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
DonanımMeraklısı
Merhabalar. İntel İ7 5xxx serisini üreticek. İ7 serisi fazla uzamadı mı ? İntel İ9 neden çıkmıyor merak ettiğim bu bir bilgisi olan varsa paylaşsın. İntelin yeni İ7 5xxx serisinde oyuncu işlemcisine rastlayamadım İ7 5820K-5930K-5960X bunlar render işlemci serileri. Oyuncu işlemcisine rastayamadım. İ9 serisine geçmemelerinin sebebini bilen varmı ?

Gerek yok o yüzden karşısında rekabet edebileceği bir firma olsa çıkardı i9 sadece 2010 yılından beri söylenti olarak kaldı.

2009 2010 gibi i9'un çıkacağı söyleniyordu. Hatta benchmark testlerinin sonuçlar bile yayınlandı ama Intel'in strateji değişikliği sebebiyle "isimlendirme" olarak rafa kalktı i9 serisi. Bu saatten sonra da bu isim ile çıkacağını sanmıyorum.

Sizin düşünceniz İ9 yerine başka bir isimle çıkıcak yani. Bencede artık i9 çıkarıcaz diyip i7den devam edilmiş yeniden i9 yaparlarsa işler tuhaflaşır yeni bir isimle gelmeleri gerekicek İ11 olarak çıkarmasınlarda :D

Zaten 2009'da i9 diye tanıtılan işlemciler, farklı mimari isim ile i7 adı altında piyasaya sürüldü diye biliyorum. (Yanılıyor da olabilirim) Eğer Intel yeni bir işlemci serisi çıkarmak isterse bile "i" ismini kullanmayacaktır. Reklam açısından yepyeni bir isimlendirme sistemi Intel için daha yüksek bir olasılık olarak gözüküyor.

Benim tahminim İNTEL AMD'nin buldozer işlemcilerinden korktu sonra bir baktı buldozer fıs çıktı oda daha fazla masraf yapmak istemedi çıkarmadı gerçek'dende hiç bir ihtiyaç yok çünkü AMD 250 w tüketerek bile i7 işlemciye yetişemiyor.

Amd'nin güç tüketim konusunda bir yol bulduğunu duymuştum geçenlerde. Düşürecekmiş galiba güç tüketimini.

Evet bende duydum ama sonra dediler 20 nm işlemciler cıkınca ayrıca amd ekran kartında nvidia maxvell mimarisine karşı güç odaklı kartlar hazırlıyormuş maxvell özelliği kullanıcı olarak bakarsan az güç çok performans.

Eğer amd i7 nin üst seviye işlemcilerine rakip çıkarsaydı i9 çıkardı fakat üst seviye amd işlemciler alınası değil.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı