Neden ikinci el bölüm yasağı aldım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
10
Yer
Kenya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600
B450M S2H V2
Apacer 8GB 3000MHz
XFX RX 570 4GB
Corsair Spec Delta RGB
Corsair VS550 (Beyaz etiketli)
Meslek
Öğrenci
Bir konuda arkadaşımızın birisi hediye yoluyla Steam oyunları satmaktaydı. Ben de bu arkadaşın konusuna örnek veriyorum 100 TL'ye A isimli oyunu hediye olarak gönderiyorsa 90 TL'ye şu siteden (site de güvenilir ETBİS kayıtlı bir epin sitesi yani) A isimli oyunu Steam key olarak da alabilirsiniz diye yazdım. Bu sebepten sanıyorum ki İkinci El banı yemişim. Sizce bu mantıklı mı arkadaşlar? Yani fiyat hakkında yorum yapmadan sadece konudakilere bir öneri sunmak istedim, kabahatli ben oldum. Bu yüzden de İkinci El kategorisi yetkilerim 1 ay süreyle alındı. Mesela birisi 100 liraya satılan bir ürünü piyasayı bilmediğinden 200 liraya koysa ve ben de altına 100 liraya bu siteden sıfırını alabiliyorsunuz desem kuralları ihlal mi etmiş oluyorum? Bu konu hakkında mantıklı bir açıklaması olan varsa dinlemeye hazırım.

Merhaba.
Kategorideki sabit konuda açıkça, alıcı olmadan ilana müdahale etmeye çalışan mesajların yasak olduğu belirtiliyor.
Dolaylı yoldan da olsa fiyata müdahale etmiş oluyorsunuz. Uyarınızda bir problem yoktur.

Mesela birisi 100 liraya satılan bir ürünü piyasayı bilmediğinden 200 liraya koysa ve ben de altına 100 liraya bu siteden sıfırını alabiliyorsunuz desem kuralları ihlal mi etmiş oluyorum?
Evet, fiyatı kabul edip etmemek alıcıya kalmıştır.

İkinci el bölümündeki ilanlara alıcı olmayan kullanıcıların mesaj yazması yasaktır.

Sadece alıcı fiyat hakkında mesaj yazabilir.

Alıcı olmadığı halde ilanlara müdahale etmeye çalışan kullanıcılar önce 1 ay, sonra 3 ay, daha sonra 6 ay ve en son 1 yıl olmak üzere ikinci el bölümünden uzaklaştırılırlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı