Neden internetim yavaş?

devrim4141

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle 16Mbps'lik modem kullanıyorum internetteki hız testlerinde 12-12 çıkıyor fakat internetten bir oyun indirirken de 300 kbps ile indiriyor. Biliyorum 1/8 oranı var ama sizce de orta doluluk oranı ile bir hatta 1.2 -1.3 Mbps hızında indirmem gerekmiyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim bu arada Wi-Fi ile ve neredeyse modemin önündeyim.

İndirdiğin yerin sunucu kötü sanırım yoğunluk var ise düşük hızda indirmesi normal. Speedtest yaptığınızda hızınızda bir problem yoksa sorun yok demektir.

İndirdiğin yerin sunucu kötü sanırım yoğunluk var ise düşük hızda indirmesi normal. Speedtest yaptığınızda hızınızda bir problem yoksa sorun yok demektir.
sunucu da yoğunluk olabilir haklısın steam de oyun indirirken 1.6 mbps alıyodum şimdi 300kpbs almak şaşırttı
İndirdiğin yer de önemli. 1 GBPS internet bile belli yerlerden download yaparken KByte hızlara düşebiliyor.
dosyayukle diye bir yer yükleyeceğim oyun ordan indiriliyomuş o yüzden
ama 200kbps de çok az değil mi?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı