Rehber Neden Kingroot Kullanmamalısınız?

Arkadaşlar merhaba yaklaşık 2 sene önce arkadaşlarıma Wi-Fi hackliyorum diye hava atmak için (nasıl bir kafam varsa o an) bir anlık kararla king root ile root attım bundan magdisk e geçebilir miyim ya da king rootu silebilir miyim?
O yazılım ciddi ciddi root atıyor mu bana imkansız geldi?
Atıyor.

Magisk atılıyor.

Magisk atıldığını biliyorum kullandımda.
Hatırlayan çıkar mı diye merak ettim.

General Mobile Discovery 16 GB artık telefonu kullanmıyorum fakat yedek telefon olarak kullanmak istiyorum.

Custom ROM kurup düzeltebilirsiniz.
Hava atacaksanızda bilgisayarınızdan CMD'ye girin.
Color a (rengi yeşil yapar)
Dir /s
Bunu video çekin hacker gibi gözükürsünüz.

Magisk değil kingoroot rootluyor mu diye sordum.

Kingroot gercekten rootluyor bu arada. Root Checker programı ile programı ile test ettim ayrica root ile çalışan Game Guardian uygulaması da telefonda çalışıyor. Çoğu insanın uygulamayı indirip root atamamasının sebebi uygulamanın eski ve güncel olmaması ayrıca çoğu telefonda çalışmıyor hemen hemen Android 4 Android 5 ve Android 6 bulunan telefonlarda çalıştığı söyleniyor. Sadece Android 4 5 6 bulunması yetmiyor cihazınızın modeli de önemli (bence) bir de ben bu programın 6-7 tane sürümünü denedim güncel sürümünü denedim fakat çalışmadı son olarak 5.0.5 sürümünü indirip kurdum ve root attı. Kamerası ve SIM kart girişi çalışmayan önemsiz bir telefona root attım zaten program zararlı çıkarsa çok önemli olmayacaktır. Ayrica oyun hilesi için kullanacağım bu telefonu bence is gorur.

Diğer indirecek arkadaşlara yardımcı olması açısından kingroot sürüm öneriyim.
5.0.5
5.3.5
Bir de son surum.
Benim kullanmakta olduğum telefon modeli.
HTC Android 5.1

SuperSU kullanan ben.
(J7 Prime da ne olabilirdiki başka)

Gündelik J7 Prime kullanıcısı olarak diyorum: Magisk daha iyi gidiyor.
Ama zevkler ve renkler tartışılmaz.
J7 de Android 6 da CF Auto root ile stock ROM'da Odin'den root attım super su kuruldu.
Ama Android 7 ve 8 de bu CF Auto root yöntemi biraz zor.
Bir de bildiğim kadarı ile SuperSU 7 veya 8'den sonra kullanılmıyor.
Bende Magisk uygulaması ile kurun kısmına basıp dosyayı seçin ve yamalayın kısmından stock boot img yi rootuyorum.
Sonra WinRAR ile RAR'a sıkıştırıp RAR to tar yaparak tar ı Odin'den atarak Magisk ile stock ROM'u rootluyorum.
TWRP de zaten Android 9 ve 10 içeren ROM'lar fazla olduğu için Magisk atmak zorunda kalıyoruz.
Onunda nasıl yapıldığı biliniyor en basiti o

Kingroot'la root atmak zaten çok yanlış. En iyisi flash'layarak atmak. Magisk'i flash'layın. Rahat rahat kullanın :)

Elinize sağlık güzel olmuş.

Odin ile Samsung stock roma TWRP atmadan root kuran ben.

O yazılım çiddi çiddi root atıyor mu bana imkansız geldi?

Bildiğim kadarı ile Android 4.4 ve öncesinde rootlama işlemini başarıyla yapıyor kingroot.
Ama 4.4 sonrasında bu bozuldu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı