Neden kısıtlamalar gelmiyor?

Artık hiçbir devlet yasak getirmiyor, sokağa çıkma yasağı dışında üç beş bir şeyler var ama çok önemli değil. Bir şekilde virüsü herkes kapmak toplum bağışıklığı oluşmak zorunda. Kısıtlamakla bir yere varamazsınız. Sizin düşünemediklerinizi bütün devletler düşünüyor merak etmeyin.

Artık hiçbir devlet yasak getirmiyor, sokağa çıkma yasağı dışında üç beş bir şeyler var ama çok önemli değil. Bir şekilde virüsü herkes kapmak toplum bağışıklığı oluşmak zorunda. Kısıtlamakla bir yere varamazsınız. Sizin düşünemediklerinizi bütün devletler düşünüyor merak etmeyin.
Az araştırsan ve keşke kapanların yine kaptığını bilsen...

Konuya gelirsek ülkede ekonomi zaten aşırı derecede kötü olduğundan yasak getiremiyorlar. En son olan yasakta insanların marketlere nasıl koştuğunu unuttunuz sanırım.

Az araştırsan ve keşke kapanların yine kaptığını bilsen...

Konuya gelirsek ülkede ekonomi zaten aşırı derecede kötü olduğundan yasak getiremiyorlar. En son olan yasakta insanların marketlere nasıl koştuğunu unuttunuz sanırım.

Cevapmı verdin yani şimdi? Dur tahmin edeyim devlete suç atmam gerekiyordu. Eğer saydırsaydım bir beğeni kazanmış olurdum. Avrupa devlet yetkilileri 2.dalgada bir daha kısıtlama getirmeyeceklerini söylediler. Ufak tefek bir şeyler geldi onun harici bütün sorumluluğu bireylerin kendisine bıraktılar. Zaten böyle olmalı. Bilim adamları virüsü olabildiğince az kişiye buluştırın demiyor. Zamana yayın anlık tırmanma ve fırlamalar olmasın kontrollü şekilde süreci devam ettirin tavsiyelerinde bulunuyorlar.

1 - Çalışanlar var. Yasak olunca ekmeklerinden oluyorlar. Aynı şekilde bizde. Yasak çıktığında izin alacaz diye bir yerlerimiz patlamıştı.

2 - Sınavlar var, okullar var, dershaneler vb. var. (Okulların açılması tamamiyle aptallık!)

3 - Sokağa çıkma yasağı olursa bazıları ekmeklerinden olur.
Kesinlikle. Şu an yaşadığım yer merkezde okulum da öyleydi. Eski ortaokulum benim lisemin yerine geçecek ve eski ortaokulumu yıkacaklar sırf yol için :D. Öyle yüz binlerce insanın yaşadığı bir yer de değil burası gayet yeterli zaten yollar. Benim okuduğum lise de karşı geçeye gidecek (Yeşilırmak var burada iki geçeye bölüyor burayı yani okul diğer geçeye geçiyor :D). Okulu yaptıkları yer herkesin evine çok uzak bir yer. Sırf yol yapmak için yüzlerce öğrenciyi zor bir duruma soktular resmen. Ben şimdi o okula giderken ya servisle gideceğim ya da toplu taşıma aracı ile. Servis ile gitsem aylık en az 200 TL alacaklar zaten (evim diğer öğrencilerde de olduğu gibi okula çok uzak kalıyor). E dolmuşla vs. gideyim desem mesafeye ve temizliğe asla dikkat edilmiyor gözlerimle gördüm. Sınav zamanında, okullar açıldığında bu ikisinden başka seçeneğim de yok ayrıca. Ne yapacak bu kadar öğrenci? Neredeyse hepsi ya servis ya da toplu taşıma aracı ile gitmek zorunda. Dolmuşa binen 10-15 kişide korona olmadığını nereden bileceğim ben (tek bir gidişte bu kadar insan olacak, haftada 5 gün gidip gelip bu riski yaşayacak ben ve benim gibiler). Benim yakınlarımda (ben de dahil) kronik rahatsızlığı olan insanlar var. Öyle zorluğa sokuyorlar ki insanı diyecek laf bulamıyorum. Bu da böyle bir şey işte içimi dökmek istedim ...

Son düzenleme:
Cevapmı verdin yani şimdi? Dur tahmin edeyim devlete suç atmam gerekiyordu. Eğer saydırsaydım bir beğeni kazanmış olurdum. Avrupa devlet yetkilileri 2.dalgada bir daha kısıtlama getirmeyeceklerini söylediler. Ufak tefek bir şeyler geldi onun harici bütün sorumluluğu bireylerin kendisine bıraktılar. Zaten böyle olmalı. Bilim adamları virüsü olabildiğince az kişiye buluştırın demiyor. Zamana yayın anlık tırmanma ve fırlamalar olmasın kontrollü şekilde süreci devam ettirin tavsiyelerinde bulunuyorlar.
Bir interetten bakarmısınız virüse yakalanan insanların nasıl nefes aldığına? Şu anda söyldiğiniz mantığı açıkçası İlluminati'ye benzettim. Kalan kalacak yaşayan yaşayacak ne saçma birşey bu?

Bir interetten bakar mısınız virüse yakalanan insanların nasıl nefes aldığına? Şu anda söylediğiniz mantığı açıkçası Illuminati'ye benzettim. Kalan kalacak yaşayan yaşayacak ne saçma bir şey bu?

Şurda birkaç şey söylenmiş. Baktığım birkaç röportajda aşı bulununa kadar kontrol altında tutmaktan ardından toplumsal bağıklıklıktan bahsediyor. Merkel dahi 2.dalgayı ekonomimiz kaldırmaz dedi. O yüzden kısıtlama beklemek yerine herkes kendine dikkat etmeli. Demek istediğim şu çıkıp ekonomi ekonomi demek yerine işin en ideali bu herkes kendine dikkat etmeli. Yoksa kaostan beslemiyorum herkes ölsün nüfüs azalsın.

Herkese bulaştırarak virüsü bitirmeyi kimse desteklemiyor ayrıca bizim düşünmediğimizi devlet düşünseydi bugün kimseyi eleştirmek zorunda kalmazdık.

Geri
Yukarı