Neden Linux kullanmıyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Exe açsaydı Windows'un adını ağzıma almazdım.
lütfen Wine'yle kurabiliyorsunuz yazmayın.

Kullanıcı kullanmasını bilirse virüsün 'v'si bile olmaz.
Diyelim kullanıcı Minecraft'ın ücretli olduğunu bilmiyor ve Google'a direkt "Minecraft indir" diye arattı ilk çıkan sitelerin hepsi virüs dolu. Her hangi birini kurarsa geçmiş olsun çözüm format.
Bunlar Google'da ki virüslü siteler:

Hayatım boyunca windows kullandım şuan windows 11 le devam ediyorum
Windowsun artıları:
-Çıkan tüm oyunlar windowsa her türlü çıkıyor
-Her türdeki programlar direk windowsa geliyo
Eksileri:
-Yeni windows 11 ile saniyede 450mb okuma hızı olan ssdim 300mb okuma hızlarında
-Arkada tonlarca gereksiz uygulama
-Hatalar gözle görülecek şekilde bariz
-Ayda bir küçük yamalar geliyo

Linux olarak Kali, Mint, Manjaro, Ubuntu ve aklıma gelmeyen 3 dağtımı kullandım ama Windows daha rahat geliyor. 7TSP ile daha daha güzel görünümler elde edilebilir yani Windows'u kişiselleştirmek sadece

Buradan öte değil.

Aynen öyle, biz burada bunu aylardır anlatmaya çalışıyoruz. Şuraya geleli neredeyse 2 yıl oldu ve gram bir gelişme yok. Gerçi ilk 6 ay muazzam bir kitle vardı orası ayrı (Linux kategorisi için.)

Aslında böyle fanatiklik yaparak milleti Gnu/linux'a daha da ön yargılı yaptıklarının farkında değiller. Windows fanatikleri de var bu arada.

Ubuntu o zaman sizin için en iyi seçim olacaktır.
Not:Bu arada Ubuntu'nun yeni sürümleri yanlızca 64bit destekliyor. 32bit kullancaksanız eski sürümleri indirmeniz gerekir.

Linux kullananları enayi gibi gören konuların sayısı, şu an bulunduğumuz tipte konulara oranla çok çok daha az.
Bunun sebebi linux kullananların bu konuda daha gelişmiş olması olabilir. Linux kullanan kişi, linux'un nimet olduğunu ve Windows'un kötü yanlarını bildiği için olabilir. Yanlış anlamayın, savunmuyorum. O kişinin ağzından.

Aynen kanka ilk site virüslü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…