Neden SanDisk USB bellekler tavsiye edilmiyor?

Çünkü SSD Plus gibi kalitesizler. Aslında eski SanDisk'ler kaliteliydi ama son serilerde kaliteyi çok bozdular. WD satın aldıktan sonra özellikle.

Açıkçası para verip Samsung USB almak daha iyi. Samsung SSD alanında kaliteli olduğu gibi USB alanında da kaliteli bir marka.
Bu arada para biriktirmeye devam ediyorum ve şu anda 300 TL param var. Sizce biriktirmeye devam edip 500 GB harici SSD mi almalıyım yoksa direkt 256 GB USB bellek mi almalıyım?
Ben harici SSD'den yanayım ancak sizin fikrinizi de almak istiyorum. Çünkü Samsung Bar Plus 256 GB USB bellek 320 TL iken Samsung T5 500 GB 650 TL, Samsung T7 500 GB ise 800 TL.

Bu arada para biriktirmeye devam ediyorum ve şu anda 300 TL param var. Sizce biriktirmeye devam edip 500 GB harici SSD mi almalıyım yoksa direkt 256 GB USB bellek mi almalıyım?
Ben harici SSD'den yanayım ancak sizin fikrinizi de almak istiyorum. Çünkü Samsung Bar Plus 256 GB USB bellek 320 TL iken Samsung T5 500 GB 650 TL, Samsung T7 500 GB ise 800 TL.
Bence harici SSD daha mantıklı hocam. USB Bellek SSD kadar hızlı olamaz. Dosya taşırken falan SSD daha verimli olur. USB'nin avantajı küçük olması. Sizin tercihinize bağlı biraz orası. :)

Bence harici SSD daha mantıklı hocam. USB Bellek SSD kadar hızlı olamaz. Dosya taşırken falan SSD daha verimli olur. USB'nin avantajı küçük olması. Sizin tercihinize bağlı biraz orası. :)
Peki sizce elimdeki yavaş yazma hızına sahip SanDisk Ultra 16 GB USB bellek yerine de sırf Windows kurulumu için 16 veya 32 GB kapasiteli Kingston veya Samsung marka USB bellek almaya değer mi?

Elimde 16GB Cruzer Blade var 3 kere Windows ISO'su yazdırdım yaklaşık 3-4 kere de 10GB boyutunda dosya yedekledim ancak hala sağlam. Sanırım şanslıyım.

SanDisk USB belleğimin ölmemesi anormal mi? Kaç defa ISO yazdırdım biçimlendirdim vs sapasağlam. 2 kişinin sorunla karşılaşması herkesin karşılaşacağını göstermez ki.

Bi' Linux Mint .iso'sunu yazdırırken tam 4 tane SanDisk USB çöp oldu. (Farklı zamanlarda.) Konularını bile açtım, biri direkt mefta oldu, diğerine disk yazma koruması eklendi, diğerinin hafızası 3 MB'a düştü diğerine ne oldu hatırlamıyorum. Samsung USB aldım, en az 10 kere yazdırma yapmışımdır okuma-yazma hızlarında gram düşme yok. Bu kadar :)

USB girişi çabuk bozuluyor. Bende 8 GB USB var ve giriş kısmında olan bazı kısımlar koptu.
Hızı yavaş bir de.

Evet, o aşırı kalitesiz üründen bende de var, aynı sorunlar bende de var.
Şu an Lexar jumpdrive V100 var ve ucunda çizik bile yok, Toshiba, Kingston, Lexar ve Samsung öneririm.

Peki sizce elimdeki yavaş yazma hızına sahip SanDisk Ultra 16 GB USB bellek yerine de sırf Windows kurulumu için 16 veya 32 GB kapasiteli Kingston veya Samsung marka USB bellek almaya değer mi?
Bence değer hocam. 32 GB bir Samsung USB alıp keyfinize bakabilirsiniz küçük işler için kurulum gibi. :)
Bende de var aynısından çok iyi bir USB. Windows kurulumu için tutuyorum öyle. Laptop Samsung, HDD Samsung, USB Samsung, yakın vakte kadar SSD Samsung'du. Resmen ekosistem oluşturdum. :D

Geri
Yukarı