Neden şekersiz kola içmemeliyiz?

@Eren AK MSG nedir? "günde iki diyet içeceğinin kalp hastalıkları riskini önemli ölçüde artırabildiğini göstermiştir." Burada bahsedilen diyet içeceği nedir? bilgi verebilir misiniz?

Zaten tadı da iğrenç. Sağlığına gerçekten bakmak isteyen zaten ilk baştan kola içmez. Aynı tadı BİM'in LeCola'sında yarı fiyatına alırım. Sağlığım da eşit derecede çöpe gider.

Hepsi aynı terane. Kesin olarak zararlı diyemeyiz. Şekersizde hepsi öyle.

Hocam Zaten bu tür şeylere ne para verilmeli ne de eve getirilip içilmeli, illa serinlemek istiyorsan Beypazarı içilebilir. Uzun vadede sağlık sorunlarına yol açar, şimdi belli etmeyebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monosodyum glutamat. Kendisi yemeklerin tadını daha güzel hale getirip seni daha fazla yemeni sağlıyor diyebiliriz kısaca.
günde iki diyet içeceğinin kalp hastalıkları riskini önemli ölçüde artırabildiğini göstermiştir." Burada bahsedilen diyet içeceği nedir? bilgi verebilir misiniz?
Aspartamlı içecekler yani. Marka vermek doğru olamaz, ve bilinemez.

Belki de günlerdir su içmiyorum hocam valla haklısınız. Sigaram yok, alkolüm yok ama nedense kola bağımlısıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Küçükken çok fazla kola içerdim sonucunda ise birkaç dişimi çürük sebebiyle çektirmek zorunda kaldım.
Coco-Cola'nın ufak şişeleri vardı 50 ml. falan ondan 1-2 tanesine para verirdim ve kapağında bedava çıkardı hep, günde 5-6 tane içiyordum öyle.

Sıkılmadan 10 sene deney mi yapmışlar? İşsizler.
Dâhâ çok çeşit deney var, önemli olan araştırmak.

Monosodyum glutamat. Kendisi yemeklerin tadını daha güzel hale getirip seni daha fazla yemeni sağlıyor diyebiliriz kısaca.

Aspartamlı içecekler yani. Marka vermek doğru olamaz, ve bilinemez.
Teşekkürler birkaç soru sormak istiyorum, sizi profilime etiketleyeceğim. Sizin için de uygun mudur?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…