Neden sistemim sürekli arızalanıyor?

Doktrin

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, 4 ay önce bir taşınmam oldu. Arabayla bilgisayarı götürdüm. Gittiğim gün taktım, anakartım arızalandı sıfır anakart ve FSP marka PSU sipariş edip kullandım.(önceki PSU dandikti.)

Şimdi kasamı arkadaşıma gönderdim kargo ile köpükle beraber, sıfır aldığım 4 aylık anakart gene arızalanmış. Sistem hiç yanıt vermiyormuş. PSU başka sistemde denemişler çalışmış, kendi sistemine takınca hiçbir elektrik gelmiyormuş. Yani sorun anakart yine. Şimdi kendisi yine sıfır anakart sipariş etti. Acaba taşınmadan kaynaklı mı arızalar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kalırsa kasa hiç toplu gönderilmemeli bence taşımadan dolayı görünüyor özellikle kargo firmalarının yaptığı hareketleri gördükçe insanın içi hiç rahat etmiyor. Anakart gibi parçaları söküp özel koruma yapmalıydınız.

Bana kalırsa kasa hiç toplu gönderilmemeli bence taşımadan dolayı görünüyor özellikle kargo firmalarının yaptığı hareketleri gördükçe insanın içi hiç rahat etmiyor. Anakart gibi parçaları söküp özel koruma yapmalıydınız.

Biz ilk yenilerken aynı marka model anakart almıştık. Acaba anakart kronik sorunu mu acaba şu an B450 aldık ilki A320 en dandik olandı. Birde hocam ben bir şey anlamadım. Arkadaş söktüğünde fanı işlemciyle beraber eline gelmiş. İşlemci çentiğini vs açmadan. Bu montajı bilgisayarcı yapmıştı

Dosya Ekleri

• IMG-20230824-WA0023.jpeg
    IMG-20230824-WA0023.jpeg
    86,8 KB · Görüntüleme: 27
Hocam bu ne işlemci yerine bile oturmamış demek ki umarım tırnak vesaire kırmamıştır fotoğraf net olmadığı için bir şey anlayamıyorum lütfen her şeyi kontrol ederek parçaları düzgün takıp deneyebilir misiniz?

Biz ilk yenilerken aynı marka model anakart almıştık. Acaba anakart kronik sorunu mu acaba şu an B450 aldık ilki A320 en dandik olandı. Birde hocam ben bir şey anlamadım. Arkadaş söktüğünde fanı işlemciyle beraber eline gelmiş. İşlemci çentiğini vs açmadan. Bu montajı bilgisayarcı yapmıştı
Hocam termal macun yerine japon yapıştırıcısı sürülme ihtimali var mı?

Hocam termal macun yerine Japon yapıştırıcısı sürülme ihtimali var mı?

😂😂Mümkün

Hocam bu ne işlemci yerine bile oturmamış demek ki umarım tırnak vesaire kırmamıştır fotoğraf net olmadığı için bir şey anlayamıyorum lütfen her şeyi kontrol ederek parçaları düzgün takıp deneyebilir misiniz?

Hocam anakart zaten çöp. İşlemci çıkardım temizledim pinler de sağlam. İşlemci oturmasa zaten tam sistem kullanılmazdı gibi. Üstündeki fan sıkıştırmış gibi. Şu anlık sorun yok yeni anakart gelince montaj edilecek.

Son düzenleme:
😂😂Mümkün

Hocam anakart zaten çöp. İşlemci çıkardım temizledim pinler de sağlam. İşlemci oturmasa zaten tam sistem kullanılmazdı gibi. Üstündeki fan sıkıştırmış gibi. Şu anlık sorun yok yeni anakart gelince montaj edilecek.
hocam yanlışlıla bu vıdeodadakını yapmıs olabilirmisiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam yanlışlıla bu vıdeodadakını yapmıs olabilir misiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vallahi Allah'tan bendeki pinler düzgün çıktı gibi. Büyük ihtimal PC hiç açılmadığı için 1 hafta, kurudu ve yapıştı. Montajını biz yapmamıştık zaten.

Dosya Ekleri

• IMG_20230825_000246.jpg
    IMG_20230825_000246.jpg
    96,4 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20230825_000301.jpg
    IMG_20230825_000301.jpg
    81,8 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı