SSD'im sebepsiz arızalanıyor ve geri düzeliyor

SalvaDorasit

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kioxia Exceria 480 GB SSD'ye sahibim. 1 yıl önce almıştım ve yine bu sorunu yapmıştı servise yolladım ve yenisini yolladılar. Üzerinden daha 3 ay geçmedi yine aynı sorunu yapıyor. Bilgisayarımda HyperX ve Samsung SSD'lerimde var ve onlarda hiçbir problem yaşamadım üstelik 3 yıldır kullanmama rağmen. Denemediğim yöntem kalmadı, farklı SATA kablosu kullandım, farklı güç kablosu taktım ama nafile. Sorunlu olan SSD'nin içindeki oyunu açınca gidip geliyor veya dosya transferi yaparken de gidip geliyor hatta bazen gelmiyor bilgisayarı restartlamam gerekiyor. Ne yapmam lazım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HD Tune ile normal, hızlı fark etmeksizin error scan yapınca kırmızı veriyor. Ama bilgisayarı restartlayayım yeşil veriyor.

Dosya Ekleri

• IMG_0345.jpeg
    IMG_0345.jpeg
    154,2 KB · Görüntüleme: 27
Windows ayarlarından en iyi duruma getir yaptım düzeldi gibi şu anlık.

Güç kaynağın mı çöp senin?

Benim de aklımda en son o var. Rampage 600W güç kaynağı var. Yani bozulması için 2 sebep var bir PSU bir anakart. Anakartım da B450M MSI.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani o SSD'yi ben de kullanıyorum. İyi bir model değil ama ard arda 2 modelin de aynı sorunu çıkarması düşük bir olasılık. PSU'dan şüphelenin derim ben de.
Attığınız uygulama yüklüydü zaten. Girdim şimdi uygulama açılırkende gidip geldi ssd. Buyrun ekran fotoğrafı.

Geri
Yukarı