Neden Tanrı'ya ihtiyaç duyarız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Dostum zaten kanıtlandı 300 bin yıl öncesi bile kalıntı var adem 7 bin yıl öncesi civarında tahmin ediliyor.

"Bir köy muhtarsız olmaz. Bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun. Nasıl oluyor ki, nihayet derecede muntazam şu memleket hâkimsiz olur?" Benim argümanım budur.

"Bir köy muhtarsız olmaz. Bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun. Nasıl oluyor ki, nihayet derecede muntazam şu memleket hâkimsiz olur?" Benim argümanım budur.
Çok yüzeysel, basite indirgenecek durum değil bu kadar.

Ölüm döşeğinde iman eden var hocam ondan dolayı diyorum, bütün bir ömründe inanmazken sonradan inanabilirsin. Benim anlatmaya çalıştığım kimin başına ne geleceğini bilemeyeceğimiz. Kaldı ki hayat kadını olup susuz bir köpeğe su verdiği gerekçesi ile affedilip cennete giden varken bütün ömrünü ibadetle geçirip cehenneme giden olduğunu Allah bize haber veriyor.

Ateistlik tamamen tanrı yoktur demek değildir bilimsel olarak kanıtlanmadığı için kabul etmemektir kanıtlanana kadar böyle kalmasıdır yani agnostisizm e benziyor aslında.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…