Neden uygun fiyatlı Windows el konsolu yok?

roser137

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Özellikle Steam Deck'in gündem olmasıyla birlikte Windows el konsolu piyasası çok hareketlenmeye başladı.

Anlamadığım olay neden uygun fiyatlı Windows el konsolu yok? Herkes mi el konsolunda Cyberpunk, Metro Exodus falan oynamak istiyor? Sırf Steam'deki düşük sistem gereksinimli platform oyunlarını oynamak için handheld PC bakıyorum ama yok maalesef. Koy güncel Atom işlemciyi, onboard paylaşımlı ekran kartını çoğu oyunu zaten açıyor. Olmadı ekran kartlı AMD işlemcilerden koy. Koca pazarı düne kadar GPD'ye bırakmışlardı. Şimdi çıkan ürünler var ama yine aynı segmentte ve pahalı.

Onu geçtim Android için bile böyle cihazlar yok. Android'de de kol ile oynanabilecek tonla güzel oyun var ama bizleri Bluetooth Dongle'a mahkum ediyor. O da ne form olarak ne de bağlantı olarak stabil. Switch gibi bir formda uygun fiyatlı oyun için Android cihaz da üretilebilir ama yapmıyorlar.

Bu kadar talep olup bu kadar ürün olmayan bir piyasa gerçekten çok kafa karıştırıcı. Bu alanda çalışan firmalar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows zamanında telefon çıkardı. İnsanların elinde beğenmediler sanırım pek bu yöne sıcak bakmıyorlar. Her dala giren, yatırım yapan bir şirket bunu yapmamasının bir sebebi vardır (belki de planlanıyordur şu an). Düşünmediklerini zannetmem.
Windows diyor, Microsoft demiyor. İşletim sistemi Windows olan bir el oyun konsolu neden yok diyor.

Windows diyor, Microsoft demiyor. İşletim sistemi Windows olan bir el oyun konsolu neden yok diyor.
Telefonun arayüzü Win8'e benziyordu zaten. Yani Microsoft çıkarmış olsa da içeriği Windows gibi idi (oyunlar, resimler vesaire). Yani Windows zaten Microsoftun. Sizin dediğiniz şey "Dr. Strange oyunu çıktı ama bunun Marvel ile bir alakası yok"

Bağımsız bir firma yanda tuşları olan x86/64 işlemci ile ucuz bir cihaz niye yapmıyor diye soruyorum daha açık ifade etmek gerekirse. Lisans sorunu olacağını sanmıyorum Microsoft parasına bakar her cihaza lisans verir. Vermiyorsa da resmi olarak Linux tabanlı da gelebilir, Intel ya da AMD işlemci ile geldikten sonra Windows kurmanın sorun olacağını sanmıyorum. Muhtemelen Steam Deck'e de Windows kurmanın yöntemleri çıkacaktır ama pahalı işte çünkü bence gereksiz derecede güçlü donanım kullanıyorlar. Bu tarz cihazlar önce daha düşük donanım ile çıkıp geniş kitlelere oynasalar çok daha iyi olurdu.

Telefonun arayüzü Win8'e benziyordu zaten. Yani Microsoft çıkarmış olsa da içeriği Windows gibi idi (oyunlar, resimler vesaire). Yani Windows zaten Microsoftun. Sizin dediğiniz şey "Dr. Strange oyunu çıktı ama bunun Marvel ile bir alakası yok"
nE? Ben size diyorum ki arkadaş windows işletim sistemine sahip bir telefon neden yok sorusunu sordu neden Microsoft yapmıyoru sormadı dedim. Onu geçtim telefonundan bahsetmedim bile orada. Benim dediğim şey ile verdiğiniz örnek benzemiyor. Bir el konsolunu Nintendo da yapsa Windows kullanabilir, bunda bir sınır yok. Microsoft olmak zorunda değil bunu yapan bunu diyoruz.

Geri
Yukarı