Neden Uzaklaştırıldım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

refikilhan

Kilopat
Daha fazla  
4 Mayıs 2020 tarihinde "Virtualbox Windows kurulumumda HATA-0x0000260" başlıklı bir konu açtım. "Kural ihlalında bulunarak uyarı aldığınız için yetkileriniz süreli olarak kısıtlanmıştır. Lütfen kurallara uyun" uyarısı ile forumdan uzaklaştırıldım.

Moderasyon ekibi olarak uyarıyı yapan kişi; Uzaklaştırma nedeni olarak şunları belirtmiş.
  • Cümleye büyük harf ile başlayın.
  • Cümleyi nokta ile bitirin.
  • Kısıtlamaları ve özel isimleri küçük yazmayın.
  • Gerektiğinde virgül kullanın.
  • Cümleleri kısa, öz tutun ve birden fazla cümleyi tek cümle gibi yazmayın.
Forum değil sanki okul!
Moderasyon ekibi açtığım konunun büyük bir bölümünü sansür etmiş. ( Sansür edilen bölümde rahatsızlığımı uzun uzun anlatmış ve bu rahatsızlığım nedeni ile hata yapabileceğimi belirterek, peşinen özür dilemiştim.

Sansür edilen bölüm dahil, konunun tamamını aşağıdaki linkte okuyabilirsiniz. Tabii bu yazıyı okumanıza izin verilirse. (Böyle bir sitede tümünün yayınlanmayacağından da adım kadar eminim.)

4 Ekim 2015 tarihinden bu yana aldığım uyarı sayısı 9 oldu. Bunların 7'si noktalama işaretleri ile ilgili, biri gereksiz mesaj. (Yazdığımız mesajların gerekli veya gereksiz olduğuna biz değil yönetim karar veriyor.) Bir diğeri de Kopyala yapıştır olduğunun tespiti üzerine uyarıldım.

Sansür edilen bölümde de anlattığım gibi:

Bu site ya da forum, her ne ise, 78 yaşında ve her gün Ebixa, Doenza Britenlix, Tebokan gibi ilaçlarla, yıllardır Alzheimer mücadelesi veren ve tedavisini gören bir insanın bilmeden bir hata yapmaması için yazacağı yazının önce müsveddesini hazırlayıp sonra konu açmasını bile uyarı nedeni sayıp uzaklaştırma cezası verebiliyorsa, bana göre başka dünyaların insanlarınca yönetiliyor demektir.

Kimsenin kalbini kırmadan, kötü bir şey yazmadan, masumane bir şekilde sorununa çözüm arayan ve sizlerden de bu konuda yardım dilenen bir üyenin; 2 nokta bir virgül eksik koydu diye aşağılanarak forumdan uzaklaştırma cezası verilmesi, üzülerek belirteyim ki apaçık sosyal ayrımcılıktır.

Bozuk fikirler ve çürük inançlar bu topluma bir şey veremezler. Aslında bizler, katı kurallardan uzak, hoşgörülü bir toplum olmak zorundayız. Bu uygulamanız toplumu birinci ve ikinci sınıf insan diye ikiye bölmektir.

Bu siteyi kurarken büyük harflerle "Bu Forum Türk dili ve edebiyat bölümü öğretmen ve öğrencilerine mahsustur." Diye ilan etseydiniz, bizim gibi ikinci sınıf vatandaşları üyeliğe kabul etmeseydiniz, aşağılanmamış olurduk.

Lütfen Buğdaylar gibi büyüdükçe başınızı yere eğin, alçak gönüllü ve hoş görülü olun, ne yazıktır ki Pedagojik konularda yetişmiş elit kadrolardan mahrum kalarak yetişmiş bir toplumuz, bu yüzden büyük hatalar yapmışız, yapıyoruz ve galiba yapmaya devam edeceğiz, yine ızdırapla belirteyim ki, en büyük hatayı, katı kurallarla, hoşgörüden uzak olduğumuz için yapıyoruz ve yapmaya da devam ediyoruz.

Biliyorum, Bu yazdıklarım yayınlanmayacak, ama moderasyon ekibi okumuş olacak ki bu benim için yeterli. Ben bu sitenin sahibi ve yöneticisi olsam bu yazı hakkında forum içinde bir anket yapıp, üyelerin ne düşündüğünü bilmek isterdim.

Bu yazıdan sonra forumdan sürekli uzaklaştırılacağımı da biliyorum, zaten uzaklaştırmasanız da yönetilmeye bu şekilde devam edecek olan bir forumda üye olarak kalmak bana zul gelecektir.
Sağlıcakla kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim eleştirilerle bir sorunumuz yok. Hatalarımızı kabul edip onlardan ders almaya çalışırız. İnsanlar beni burada 9 sayfa boyunca topa tuttu, hiçbir şey demedim. Bütün eleştiri ve hakaretleri sinye çektim. O yüzden " bunları yayınlamazsınız" demeniz bizim için bir anlam ifade etmiyor. Hepsini yayınlarız.

Bilmeniz gereken nokta burayı yöneten tek bir kişinin olmadığı. Burada bir ekip var ve ekibin her üyesi aynı özellikte değil. Malum, robot bir mod ekibimiz yok.

Profilinizde yaşınız yazmıyor. Bu bağlamda uyarıyı veren arkadaşımız bir hata yapmış olabilir. Ben onun adına özür dilerim.

Uyarı geçmişinize de baktım, aşırı fazla bir uyarınız da yok. Sadece son uyarınızın süresi biraz uzun olmuş, 1 hafta ile. Profilinize bir not düşüyorum şimdi. Umarım bundan sonra bu tür sorunlar olmayacak.

Tekrar geçmiş olsun.
İyi akşamlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı